Dzisiaj jest 15 grudnia 2017, 00:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Liberatorus ortographus - dyskusja
Moderator
Moderator

Post przeniesiony z w─ůtku merytorycznego o rozruszniku. Dotyczy jednak wa┼╝nej sprawy i na dodatek jest bardzo ciekawy. Sam si─Ö podszkoli┼éem nieco podczas lektury. Brawo Bartel :!:

Przepraszam za wtr─Öt, niemniej na nauk─Ö nigdy nie jest za p├│┼║no, a w┼éasny j─Özyk nale┼╝y zna─ç. Nawet galicyzmy, je┼Ťli takowe w nim wyst─Öpuj─ů, a pokusimy si─Ö o ich u┼╝ycie.
Podaję zatem za panem Maciejem Malinowskim (źródło: http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=302):

Galicyzmy, kt├│re trzeba umie─ç poprawnie wymawia─ç i zapisywa─ç:

- à propos [a propo] ‘co do, w zwi─ůzku z, w odniesieniu do’;

- à rebours [a rebur] ‘na opak, na odwr├│t’;

- au pair [wym. o per]; cz┼éon zwrotu travailler au pair ‘pracowa─ç za utrzymanie i kieszonkowe’;

- au revoir [o rewuar] ‘do widzenia’’;

- attach├ę [wym. atasze] ‘ urz─Ödnik dyplomatyczny, specjalista w jakiej┼Ť dziedzinie’;

- aide-m├ęmoire [wym. ed memuar]; inaczej memorandum ‘pismo dyplomatyczne bez adresu, podpisu i piecz─Öci w jakiej┼Ť wa┼╝nej sprawie’;

- carte blanche [wym. kart blãsz] ‘nieogranoczne pe┼énomocnictwo otrzymane od kogo┼Ť lub dane komu┼Ť; wolna r─Öka’;

- chapeau(x) bas! [szapo ba] ‘kapelusz, kapelusze z g┼éowy; zwrot wypowiadany na znak szacunku dla kogo┼Ť albo czego┼Ť’

- charg├ę d’affaires [szar┼╝e dafer] ‘przedstawiciel dyplomatyczny jakiego┼Ť pa┼ästwa w obcym kraju, akredytowany przy ministrze spraw zagranicznych’;

- d├ęjà vu(e) [de ┼╝a wi] ‘z┼éudzenie, ┼╝e co┼Ť, co si─Ö widzi, widzia┼éo si─Ö ju┼╝ wcze┼Ťniej’

- enfant terrible [ãfã teribl] ‘osoba nietaktowna, niedyskretna, stwarzaj─ůc k┼éopoty dlam otoczenia’’

- femme fatale [fam fatal] ‘kobieta tajemnicza, pi─Ökna i wyrachowana, przynosz─ůca zgub─Ö zakochanym w niej m─Ö┼╝czyznom’;

- faux pas [fo pa] ‘nietakt, gafa’;

- porte parole [port parol] ‘1. ‘osoba przemawiaj─ůca w imieniu innych; 2. ‘narrator lub posta─ç, kt├│ra wyra┼╝a punkt widzenia autora’;

- tête-à-tête [tet a tet] ‘sam na sam, zw┼éaszcza z osob─ů przeciwnej p┼éci’;

- vis-à-vis [wi za wi] ‘naprzeciwko’ (dos┼éownie ‘twarz─ů w twarz’).

Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2013, 00:05 przez Bartel, ┼é─ůcznie zmieniany 5 razy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Re: Liberatorus ortographus - dyskusja
Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus
Awatar u┼╝ytkownika

Uwaga jak wy┼╝ej. Sam Firefoxa nie u┼╝ywam ale wskaz├│wka cenna. Ciekawi mnie tylko kto to jest ten "szalony purysta" :?:

U┼╝ywaj przegl─ůdarki Firefox. Co ┼║le napiszesz podkre┼Ťli na czerwono i ┼éatwiej Ci b─Ödzie poprawi─ç b┼é─Ödnie napisany wyraz. Troch─Ö ch─Öci i nikt nie b─Ödzie si─Ö czepia┼é. Z tego co si─Ö orientuj─Ö to mamy na forum "szalonego puryst─Ö", kt├│ry nikomu nie przepu┼Ťci. ┼╗adne "papiery" Ci nie pomog─ů cho─çby┼Ť je mia┼é nawet z przedszkola :mrgreen: Go┼Ť─ç jest bezwzgl─Ödny jak Chuck Norris!

Cz─Ö┼Ť─ç postu dotycz─ůc─ů rozrusznika odnios┼éem na miejsce.

Ostatnio zmieniony 9 kwietnia 2013, 10:16 przez xud11, ┼é─ůcznie zmieniany 3 razy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus
Liberatorus

No tak, znam to,cho─ç mnie kazk ,prze┼Ťladowa┼é" :mrgreen:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Do wszystkich ci─Ö┼╝ko prze┼Ťladowanych mam tylko jedno pytanie: wolicie zrobi─ç nam ┼éask─Ö i pisa─ç po polsku czy te┼╝ "zrobic nam laske"?
Pytanie jest, naturalnie, retorycznym.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Mia┼éem okazj─Ö niedawno podyskutowa─ç przy ognisku w szerszym gronie m.in. o u┼╝ywaniu poprawnej polszczyzny na forach internetowych (nie tylko off-roadowych). By┼éo tam kilku zarz─ůdzaj─ůcych przedsi─Öwzi─Öciami r├│┼╝nej wielko┼Ťci i o r├│┼╝nej tematyce (nie uwierzycie ale na forach filologicznych te┼╝ maj─ů ten sam problem :shock: ). Jedyny skuteczny przepis na utrzymanie jako takiego porz─ůdku to usuwanie post├│w ra┼╝─ůco wadliwych. Kwesti─ů do dyskusji jest ustalenie granicy, po kt├│rej przekroczeniu tw├│rczo┼Ť─ç kwalifikuje si─Ö do wys┼éania w kosmos. Dla przyk┼éadu powiem tylko, ┼╝e jeden z moderator├│w og├│lnokrajowego forum historycznego powiedzia┼é, ┼╝e dla niego post "ra┼╝─ůco wadliwy" to taki, kt├│rego nie chce mu si─Ö poprawia─ç. On sam stosowa┼é z pocz─ůtku zasad─Ö, ┼╝e przed wywaleniem takiego postu pisa┼é do jego autora info o swoich zamiarach i dawa┼é 24 godziny na poprawienie b┼é─Öd├│w. Rzadko kto korzysta┼é z tej mo┼╝liwo┼Ťci wi─Öc przesta┼é ostrzega─ç i wywala zaraz po zauwa┼╝eniu babola. Do┼Ť─ç szybko pojawi┼éa si─Ö nawet "grupa wsparcia" podsy┼éaj─ůca mu kandydat├│w do wylotki. I taka formu┼éa - powiem szczerze - bardzo mi si─Ö podoba. Jak nie b─Ödzie sprzeciwu w najbli┼╝szym czasie to dodam odpowiedni wpis do naszego regulaminu i w majestacie prawa mody zaczn─ů kasowanie.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!
2. Ci─ůgle ni mom chenci do roboty!
3. Jak mam czas to le┼╝─Ö i odpoczywam, jak nie mam czasu to tylko le┼╝─Ö!
4. Z optymizmu już się wyleczyłem, z głupoty niestety jeszcze nie!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

... i pad┼é oto strach blady na posiadaczy za┼Ťwiadcze┼ä o dysleksji, dysgrafii oraz innej dyskalkulii.
:mrgreen:
Ja pomysł popieram. Byle nie było tak, że za brak przecinka się będzie dekapitować...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Tegom się spodziewał. :mrgreen:

Ukarany zawsze mo┼╝e odwo┼éa─ç si─Ö do drugiej instancji, kt├│ra wyrok utrzyma i do┼éo┼╝y jeszcze nawi─ůzk─Ö w postaci bana. ;-)

Z za┼Ťwiadczeniami to jaka┼Ť epidemia jest. Niedawno znajoma przedszkolanka powiedzia┼éa mi, ┼╝e pewna matka przynios┼éa do przedszkola za┼Ťwiadczenie od dyplomowanego psychologa stwierdzaj─ůce ADHD u jej c├│rki. Kobieta wymy┼Ťli┼éa sobie, ┼╝e to rozwi─ů┼╝e problem skarg na jej dziecko, kt├│re t┼éuk┼éo z byle powodu inne dzieciaki. WTF :evil: :shock: :?: Paranoja jaka┼Ť kompletna.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

A ja sie nie zgadzam, to zwyk┼éa forma prze┼Ťladowania spo┼éecznego, i jako taka powinna by─ç t─Öpiona z ca┼éa surowo┼Ťci─ů jako przejaw zwyk┼éej pod┼éej dyskryminacji, ja np. mam niemiecka klawiature i musz─Ö kopiowac znaki z neta a to zabiera duzo czasu i wiele bardzo waznych mysli umyka...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

:shock: K@#*&, no nie! No po prostu k@#*& no nie! Bo┼╝e, czy Ty to widzisz? :evil:

Granat, pieprzysz jak potr─ůcony przez w┼Ťciek┼é─ů krow─Ö. Wyje┼╝d┼╝asz nam tu z zarzutami o dyskryminowaniu mniejszo┼Ťci niemieckiej a moim zdaniem jeste┼Ť zwyk┼éy le┼ä :!:
Mocno przeginasz skoro dba┼éo┼Ť─ç o elementarn─ů poprawno┼Ť─ç u┼╝ywanego w pi┼Ťmie j─Özyka ojczystego nazywasz "form─ů prze┼Ťladowania spo┼éecznego" i "przejawem zwyk┼éej pod┼éej dyskryminacji". Przypomn─Ö Ci, ┼╝e na terenie Rzeczypospolitej Polskiej j─Özykiem urz─Ödowym jest j─Özyk polski a Opolszczyzna jest integraln─ů cz─Ö┼Ťci─ů RP nawet jak si─Ö to komu┼Ť nie podoba. Spr├│buj pisa─ç na niemieckich forach bez ich umla┼ét├│w itp. wynalazk├│w a zobaczysz jak szybko polec─ů na Ciebie wiadra z pomyjami.
I na koniec, zawsze mo┼╝esz napisa─ç w tej sprawie skarg─Ö do Strasburga. Niech si─Ö tam te┼╝ po┼Ťmiej─ů.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Ostatnio zmieniony 2 czerwca 2013, 19:46 przez Niuftia, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus
Awatar u┼╝ytkownika

Cytuj:
Granat, pieprzysz jak potr─ůcony przez w┼Ťciek┼é─ů krow─Ö. Wyje┼╝d┼╝asz nam tu z zarzutami o dyskryminowaniu mniejszo┼Ťci niemieckiej a moim zdaniem jeste┼Ť zwyk┼éy le┼ä :!:
Mocno przeginasz skoro dba┼éo┼Ť─ç o elementarn─ů poprawno┼Ť─ç u┼╝ywanego pi┼Ťmie j─Özyka ojczystego nazywasz "form─ů prze┼Ťladowania spo┼éecznego" i "przejawem zwyk┼éej pod┼éej dyskryminacji". Przypomn─Ö Ci, ┼╝e na terenie Rzeczypospolitej Polskiej j─Özykiem urz─Ödowym jest j─Özyk polski a Opolszczyzna jest integraln─ů cz─Ö┼Ťci─ů RP nawet jak si─Ö to komu┼Ť nie podoba. Spr├│buj pisa─ç na niemieckich forach bez ich umla┼ét├│w itp. wynalazk├│w a zobaczysz jak szybko polec─ů na Ciebie wiadra z pomyjami.
I na koniec, zawsze mo┼╝esz napisa─ç w tej sprawie skarg─Ö do Strasburga. Niech si─Ö tam te┼╝ po┼Ťmiej─ů.

Podpisuj─Ö si─Ö pod tym dwoma r─Öcami :lol:
Granat podaj mi adres na pw to Ci sprezentuj─Ö odpowiedni─ů klawiatur─Ö by┼Ť ju┼╝ nigdy nie musia┼é czu─ç si─Ö dyskryminowany.
Je┼Ťli u┼╝ywasz laptopa to te┼╝ mo┼╝na do niego dokupi─ç klawiatur─Ö z polskimi znakami. Wymiana jest do┼Ť─ç prosta (par─Ö ┼Ťrubek lub zatrzask├│w i jedna ta┼Ťma) ewentualnie mo┼╝na podpi─ů─ç klawiatur─Ö zewn─Ötrzn─ů na kabelku (koszt kilkana┼Ťcie z┼é) lub bezprzewodow─ů (koszt kilkadziesi─ůt z┼é).

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus
Liberatorus

Niuftia zatkało mnie , ale mimo wszystko popieram.

126p bo...? zielony !
Baotian bo chłodno
Malibu bo hobby

ładne mam stadko :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Tw├│j ostry i spektakularny acz nieskuteczny napad na moj─ů osob─Ö ┼Ťwiadczy dobitnie o wybitnym egoizmie kulturowym i braku ┼Ťwiadomo┼Ťci politycznej i spo┼éecznej na ka┼╝dym poziomie. Sk─ůd w tobie podejrzenia o mniejszo┼Ťci niemieckiej?Czy chcesz przez to powiedzie─ç ┼╝e jestem na PEWNO ┼╝ydem i masonem?A co gorsza cyklist─ů?I nie nale┼╝y sie szacunek moim przekonaniom? A mo┼╝e masz R├ôWNIE┼╗ co┼Ť przeciw czarnym i zielonym? Czy twoja nienawi┼Ť─ç klasowa przelewa si─Ö te┼╝ na innych czy tylko prostujesz kr─Ögos┼éupy pogubionych na forum? Czy jeste┼Ť nauczycielem i czy my jeste┼Ťmy w szkole? Przypomn─Ö ┼╝e Polska jest krajem o wolno┼Ťci s┼éowa, wyznania i pisowni, i je┼Ťli si─Ö nie obra┼╝a Kr├│lowej mo┼╝na m├│wi─ç ipisa─ç co sie chce i jak si─Ö chce. Zmuszanie do czegokolwiek kogokolwiek jest niezgodne z konstytucja RP. Pokaz mi podstawe prawn─ů do pisania bez b┼é─Öd├│w albo kary obowi─ůzuj─ůce za brak "┼Ť" "─ç" itd? Dywagacje na temat pisowni uwa┼╝am za przerost formy nad tresci─ů i dzia┼éanie na korzy┼Ť─ç obcych ┼Ťwiatopogl─ůdowo rozdymanych ego cha┼éa┼Ťliwych naprawiaczy swiata- I jeszcze jedno, chcemy dzieli─ç si─Ö informacjami na temat naszych fajnych autek, czy b─Ödziemy sie mordowa─ç z powodu ogonka nad "s"? Wypu┼Ť─çmy go┼é─ůbki i usi─ůdzmy do flaszki pokoju:)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Drogi Granacie, m├│j powy┼╝szy wpis w ┼╝adnym razie nie by┼é napadem na Ciebie. By┼é jedynie wyra┼╝eniem opinii na temat przedstawionej przez Ciebie postawy. Faktycznie nie jest to opinia pochlebna lecz do ataku na Twoje wolno┼Ťci osobiste w ┼╝adnym przypadku nie dosz┼éo.

Ja jestem prosty cz┼éowiek i rozumuj─Ö w spos├│b podobny. Do interpretowania ┼Ťwiata stosuj─Ö zasad─Ö ekonomii my┼Ťlenia zwan─ů tak┼╝e brzytw─ů Ockhama. Zazwyczaj si─Ö sprawdza. Z info Twego (o pos┼éugiwaniu si─Ö wy┼é─ůcznie klawiatur─ů niemieck─ů) wyci─ůgn─ů┼éem r├│wnie prosty wniosek, i┼╝ j─Özyk niemiecki jest dla Ciebie podstawowym a polskiego u┼╝ywasz jedynie okazjonalnie. Polacy w ogromnej wi─Ökszo┼Ťci tak nie robi─ů, Niemcy wr─Öcz przeciwnie. St─ůd m├│j os─ůd, i┼╝ zaliczasz si─Ö do tej w┼éasnie grupy j─Özykowej. Je┼╝eli si─Ö pomyli┼éem, przez co dotkn─ů┼éem Ci─Ö - jak mniemam - do ┼╝ywego to gor─ůco przepraszam. Zaznaczam jednak, ┼╝e je┼╝eli nale┼╝ysz do jakiejkolwiek innej grupy narodowo┼Ťciowej, wyznaniowej, kulturowej czy spo┼éecznej zamieszkuj─ůcej obszar RP a u┼╝ywaj─ůcej prawie wy┼é─ůcznie j─Özyka niemieckiego, moja ocena Twojego stanowiska pozostaje niezmienna. jJst wszak┼╝e jeden wyj─ůtek. Je┼Ťli jednak uwa┼╝asz si─Ö za stuprocentowego Polaka to w mojej ocenie jeste┼Ť le┼ä ┼Ťmierdz─ůcy, typowy przedstawiciel opisanego przez Ziemkiewicza polactwa. I tyle.

Twoje p├│┼║niejsze pytania i stwierdzenia uznam za przejaw chwilowego wzburzenia i pozostawi─Ö bez odpowiedzi. Nie mam w zwyczaju kopa─ç le┼╝─ůcego. Gdyby┼Ť jednak chcia┼é dowiedzie─ç si─Ö czego┼Ť konstruktywnego o poprawno┼Ťci j─Özykowej i jej ┼║r├│d┼éach radz─Ö zacz─ů─ç od lektury ustawy zasadniczej oraz odwiedzin strony internetowej Rady J─Özyka Polskiego.

Jak widzisz, mimo ca┼ékowitej niezgody na g┼éoszone przez Ciebie opinie i postulaty, Twoje wpisy w tym w─ůtku nie zosta┼éy przeze mnie w ┼╝aden spos├│b ocenzurowane, mimo mno┼╝─ůcych si─Ö w nich na pot─Ög─Ö b┼é─Ödach i wypaczeniach. Najwyra┼║niej masz k┼éopoty z odr├│┼╝nieniem wolno┼Ťci od anarchii. Tymczasem ju┼╝ Hegel zauwa┼╝y┼é, i┼╝ wolno┼Ť─ç to u┼Ťwiadomiona konieczno┼Ť─ç :!:

Z jednym nie mogę się nie zgodzić, to forum faktycznie ma służyć do dzielenia się informacjami o przedmiocie naszych wspólnych zainteresowań - Subaru Libero. Róbmy to więc w sposób zrozumiały i przejrzysty dla każdego oraz w zgodzie z zasadami pisowni języka polskiego.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

W odpowiedzi na niepozbawiony sensu aczkolwiek z gruntu mylny post mojego interlokutora, chcia┼ébym w spos├│b dobitny oraz zdecydowanie jednoznaczny stwierdzi─ç z ca┼é─ů stanowczo┼Ťci─ů co nast─Öpuje:
1)czy uwa┼╝am si─Ö za prawdziwego Polaka-chyba nie, bo nie ucz─Öszczam na marsze gdzie palone sa flagi r├│znych narodowo┼Ťci i nacji oraz policyjne radiowozy czy tez samochody pewnych stacji nazywane ┼╝ydowsko-maso┼äskimi, nie kopie czarnych czy zielonych, nie opluwam przechodz─ůcych ulica Hindus├│w, nie krzycz─Ö "Polska dla Polak├│w" czy innych abnsurdalnych hase┼é(chocia┼╝ kiedy┼Ť krzycza┼éem co┼Ť o ziemi dla krasnali...), nie podpalam mieszka┼ä mniejszo┼Ťci cyga┼äskiej,a u┼╝ywaj─ůc niejako per-analogiam podobnego sposobu my┼Ťlenia i wszechdedukcji co szanowny interlokutor, wnosz─Ö i┼╝ Ty r├│wnie┼╝ nie jeste┼Ť prawdziwym Polakiem, skoro stosujesz "Brzytwe Ockhama"(polecam dr.Housa) kt├│ry to pogl─ůd notabene neguje istnienie Boga, a przecie┼╝ prawdziwy Polak to tylko Katolik najlepiej w wydaniu Ultra
2)Wolno┼Ť─ç czy anarchia-z ca┼é─ů stanowczo┼Ťcia i ze szczeg├│lnym naciskiem na "z" zdecydowanie i bezapelacyjnie anarchia(nie myli─ç z anarchizmem) jestem wierny zasadom oddolnie samoorganizuj─ůcego sie spo┼éecze┼ästwa, bazuj─ůcego na tradycyjnym naturalnym prawie do zycia, do porz─ůdku, wolno┼Ťci obywateli nieskr─Öpowanych przez macki chciwego i skorumpowanego pa┼ästwa-popieraj─ůcego g┼éupich ale swoich a nie obcych ale m─ůdrych i trwaj─ůce na wszechludzkiej pomocy i sprawiedliwo┼Ťci i dobroci.
3)z b├│lem serca jednak w pe┼éni uczciwie jestem zmuszony przyznac Ci racj─Ö-[...R├│bmy to wi─Öc w spos├│b zrozumia┼éy i przejrzysty dla ka┼╝dego...] tak w┼éasnie trzeba robi─ç, jak mniemam pod tym fragmentem jednoznacznie ukrywa si─Ö nic-nie-znacz─ůcy-be┼ékot, kt├│ry nie wnosi ┼╝adnych ┼Ťci┼Ťle lub lu┼╝no powi─ůzanych z tematem tre┼Ťci i po┼╝─ůdanych informacji, czyli to co w tym momencie owocnie uprawiamy
4)nie u┼╝ywam j─Özyka niemieckiego,cho─ç faktem jednak jest-do czego musz─Ö si─Ö jasno i wyra┼╝nie przyzna─ç-i┼╝ jest mi znane kilka warto┼Ťciowych s┼é├│w w/w j─Özyku typu-Hitler kaputt, hande hoh, papiren bitte-jednak nie przydaj─ů mi si─Ö one w codziennym ┼╝yciu, wi─Öc cie┼äko uprz─Ödzona teoria o"pos┼éugiwaniu si─Ö j─Özykiem niemieckim" upad┼éa z kretesem
5)Rada J─Özyka nie jest organem ustawodawczym ani wykonawczym tylko opiniotw├│rczym, tym samym jest to wska┼╝nik a nie wyk┼éadnia, w dalszym ci─ůgu nie znam ┼╝adnych paragraf├│w w trybie skazuj─ůcym za brak ogonk├│w zar├│wno w ustawodawstwie ┼Ťci┼Ťle tego s┼éowa znaczeniu Pa┼ästwa Polskiego czy nawet ja┼Ťnie nam panuj─ůcego regulaminu forum(dopisywanie jest niewskazane-Lex retro nom agit)
6)b─Öd─ůc przy ┼éaciskich sentencjach jedyna win─Ö na siebie mog─Ö bra─ç na podstawie tego staro-rzymskiego prawa-Neglegentia culpa est, jednak moje niedbalstwo(NIE LENISTWO-wiesz ile mnie te odpowiedzi kosztuj─ů czasu?) nie powinno by─ç tematem jakichkolwiek dywagacji na ten lub inny temat, a r├│wnie┼╝ tematem wtr─Öt├│w czy zakulisowych machinacji bo jest to jasny i wyrazny atak na podstawow─ů jednostk─Ö spo┼éeczn─ů i jako taki powinien by─ç stanowczo i zdecydowanie napi─Ötnowany i zaprzestany w trybie natychmiastowym, gdy┼╝ jednoznacznie bodzie w podstawowe prawa cz┼éowieka i obywatela kt├│rych tu ze wzgl─Ödu na czas i miejsce przytacza┼é nie bed─Ö
7)CENZURA- wiadomo jest to bzdura, tym bardziej ┼╝e usuwanie moich w─ůtk├│w jest w ┼Ťwietle Ja┼Ťnie nam Panuj─ůcego Regulaminu Forum nielegalne bo nie ┼éamie punktu od 1-7 postu nr.1 Autora oraz postu Sunrivera w rozdziale I, II-pkt 1-9 i III. Jedynie w rozdz. II pkt 10 i 11 nieco grzesz─Ö do czego si─Ö jasno i otwarcie przyznaje, i z ca┼éa stanowczo┼Ťci─ů sk┼éadam jasn─ů i dobrowoln─ů samokrytyk─Ö, jednak skala i jako┼Ť─ç moich grzech├│w jest tak niewielka( w ko┼äcu trzymam si─Ö luzno tematu) i┼╝ podlega pod znikom─ů szkodliwo┼Ť─ç spo┼éeczn─ů czynu a tym samym umorzenie post─Öpowania karnego ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Ergo?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]