Dzisiaj jest 23 pa藕dziernika 2018, 05:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: historia pewnej znajomo艣ci cd
Ogl膮dacz
Ogl膮dacz

Gdy nabra艂em troch臋 艣mia艂o艣ci zacz膮艂em pru膰 z pr臋dko艣ci膮 60 km/godz. Za K艂odzkiem jest jednak troch臋 g贸rek i zakr臋t贸w. Na szcz臋艣cie dla mnie s膮 tam ograniczenia pr臋dko艣ci. By艂em bardzo grzecznym kierowc膮 i jak pisa艂o ograniczenie 50 km to jecha艂em 40. Na szcz臋艣cie nie s艂ysza艂em epitet贸w jakie na mnie rzucali Ci z ty艂u. Nie widzieli mnie co prawda (za mn膮 jecha艂 Tir, wi臋c zas艂ania艂 innym 膰woka kt贸ry tak wolno jecha艂). Mogli jedynie widzie膰 na zakr臋tach jakie艣 „co艣” przed Tirem, a przed nim pust膮 przestrze艅 w dal. Jednak poniewa偶 tam jest du偶o podw贸jnych linii ci膮g艂ych i zakr臋ty wi臋c nie by艂o ch臋tnych do wyprzedzania Tira i tego co艣 przed nim. Po pewnym czasie zdecydowa艂em si臋 na zjechanie na parking by da膰 drog臋 tej kawalkadzie. Naliczy艂em 22 samochody (nie licz膮c Tira). Poniewa偶 musia艂em odsapn膮膰 po tej osza艂amiaj膮cej pr臋dko艣ci, zacz膮艂em bawi膰 si臋 w sprawdzanie 艣wiate艂 ... i eureka. Brak 艣wiat艂a kr贸tkiego po prawej stronie. Jako艣 si臋 dosta艂em do gniazda 偶ar贸wki (niszcz膮c przy okazji jedn膮 zapink臋 zanim pozna艂em zasad臋 wyci膮gania ich), lecz do dzi艣 nie uda艂o mi si臋 zwolni膰 blokady 偶ar贸wki. Chyba si臋 poddam i zajad臋 do elektryka by mi j膮 wymieni艂 (a przy okazji podejrz臋 jak t臋 blokad臋 zdejmuje). Wzruszy艂em ramionami i w drog臋.

Ci膮g dalszy nast膮pi w bli偶ej nie znanym czasie (mo偶e jutro, a mo偶e ....)

fotk臋 poprawiono - Bartel

Za艂膮czniki:
CIMG0990.JPG
CIMG0990.JPG [ 64.84 KiB | Przegl膮dany 2009 razy ]

Ostatnio zmieniony 6 grudnia 2007, 15:14 przez libero7, 艂膮cznie zmieniany 1 raz
Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Tytu艂: Re: historia pewnej znajomo艣ci cd
Administrator
Administrator
Awatar u偶ytkownika

He he tak przez tras膮 na K艂odzko sie fajnie jedzie :) znam te rejony dobrze :) 18 miesiecy w wojsku w nysie :) i czeste wyprawy w tamte rejony :) dy膰 to moja okolica :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Tytu艂: Re: historia pewnej znajomo艣ci cd
Ogl膮dacz
Ogl膮dacz

A wi臋c dalej.
Po wyje藕dzie poza g贸rki zwi臋kszy艂em pr臋dko艣膰. Wydawa艂o mi si臋, 偶e tiry nadje偶d偶aj膮ce z przeciwnej strony b臋d膮 p臋dem powietrza spycha艂y mnie na bok i ... nic z tych rzeczy. Nabra艂em 艣mia艂o艣ci zwi臋kszy艂em pr臋dko艣膰 i heja szybciej. Jednak samoch贸d pokaza艂 mi kto w tym tandemie ma decyduj膮cy g艂os. Wyjecha艂em z lasu na otwart膮 przestrze艅. Tam czeka艂 na mnie zaczajony podmuch wiatru. Na dodatek musia艂 si臋 jako艣 porozumie膰 z moim samochodzikiem, bo uderzy艂 w bok samochodu. Efekt. Przesuni臋cie samochodu o jakie艣 30-40 cm w kierunku pobocza po przejechaniu jaki艣 6-12 m spowodowane przez wsp贸艂pracuj膮cy ze sob膮 samoch贸d i wiatr oraz pe艂ne pory strachu. Skontrowa艂em kierownic膮 i z wi臋ksz膮 pokor膮 jecha艂em dalej. Potem wjecha艂em na dwupasm贸wk臋 do Warszawy. Dalej monotonia jazdy. Nie szar偶owa艂em poniewa偶 mia艂em ju偶 dosy膰 niespodzianek. Nie chcia艂em by co艣 nawali艂o w samochodzie (niedziela, oko艂o 15-tej, nieznany samoch贸d). Szcz臋艣liwie dojecha艂em do Warszawy.
Uwagi dodatkowe jakie poczyni艂em prowadz膮c go. Bardzo mocny zryw (zastanawiam si臋, czy nie jest to kosztem ilo艣ci benzyny). Osobi艣cie wol臋 mniej p艂aci膰 za paliwo, nawet kosztem „zrywu”. Bardzo dobrze reaguje na ruchy kierownic膮 i ma przepi臋kn膮 cech臋. W艂a艣ciwie si臋 wsz臋dzie w艣lizgnie, jest cienki jak nale艣nik. Promie艅 skr臋tu taki, 偶e wszystkie tradycyjne osob贸wki mog膮 mu pozazdro艣ci膰. Nie wiem czy nawet maluch ma taki promie艅 skr臋tu. Aha. 呕ar贸wk臋 wymieni艂em. Tak to jest jak si臋 podchodzi do nieznanego auta. Odpi臋cie jest typowe tylko wtopi艂o si臋 gniazdo 偶ar贸wki z bolcami od niej (musia艂em wymieni膰 gniazdo (3 z艂) :idea: A i sam to zrobi艂em.
Ci膮g dalszy nast膮pi (dotyczy膰 b臋dzie koszt贸w w艂o偶onych w samoch贸d i testu terenowego jazdy samochodu). Mam zdj臋cia zrobione z tej dzisiejszej eskapady i ... ju偶 napisany tekst na ten temat. :lol:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]