Dzisiaj jest 24 czerwca 2018, 20:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Subarakiem na W臋gry 2013
VIP
VIP

Witajcie. Wakacyjny objazd Polski w tym roku wypada艂 nam na Dolnym 艢l膮sku ale poniewa偶 troch臋 obawiamy si臋 wysokiego stanu w贸d to w tym roku robimy sobie od tego przerw臋 i tak ko艂o 30-31 lipca startujemy rodzinnie Koliberkiem na W臋gry. Pierwszy post贸j prawdopodobnie u znajomych w D膮browie G贸rniczej. Je艣li kto艣 planowa艂 w tym czasie podr贸偶 Subarakiem na np W臋gry ;) to serdecznie zapraszamy. My jak zwykle b臋dziemy namiotowo podr贸偶owa膰 (2-3 dni na jednym miejscu) gdy偶 lubimy du偶o si臋 przemieszcza膰 i poznawa膰 jak najwi臋cej po drodze ciekawostek. Je艣li kto艣 lubi takie sp臋dzanie czasu to zapraszamy.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Tytu艂: Re: Subarakiem na W臋gry 2013
Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

D艂ugo zamierzacie eksplorowa膰 W臋gry? Ja wybieram si臋 w po艂owie sierpnia ponownie na ukrai艅skie Zakarpacie ale jak mnie nie wpuszcz膮 to mam w rezerwie "do zrobienia" tras臋 cz臋艣ciowo przebiegaj膮c膮 przez W臋gry. Planuj臋 pokr臋ci膰 si臋 troch臋 w okolicach park贸w narodowych Hortobagy i Aggtelek. Jak Ukraina nas przyjmie to do Madziar贸w wybior臋 si臋 jesieni膮 na przeloty 偶urawi.

1. Mam, bo mie膰 chc臋!
2. Ci膮gle ni mom chenci do roboty!
3. Jak mam czas to le偶臋 i odpoczywam, jak nie mam czasu to tylko le偶臋!
4. Z optymizmu ju偶 si臋 wyleczy艂em, z g艂upoty niestety jeszcze nie!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

VIP
VIP

Tak mniej wi臋cej chcemy na W臋grzech sp臋dzi膰 oko艂o 2 tygodni. Przy okazji je艣li kto艣 ma jakie艣 wskaz贸wki/porady odno艣nie tego rejonu (ciekawe miejsca warte odwiedzenia, polecane kempingi, czym i gdzie p艂aci膰, co warto kupi膰 naby膰 itp) to b臋d臋 wdzi臋czny za wszelkie sugestie. :->

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

Je偶eli nie macie jakich艣 specyficznych wymaga艅 (tak jak ja) to obowi膮zkowo powinni艣cie zaliczy膰 dwie miejsc贸wki: Budapeszt i Balaton. Wtedy b臋dzie mo偶na z czystym sumieniem powiedzie膰, 偶e si臋 zaliczy艂o W臋gry. :mrgreen:

Z marnego, acz w艂asnego, do艣wiadczenia mog臋 poleci膰 camping w Tiszafured (oko艂o 30 km) od Hortobagy). Bardzo tanio nie jest (jak pami臋tam 30-40 z艂 za g艂ow臋) ale w cenie pobytu wliczono korzystanie m.in. z basen贸w i 藕r贸de艂 termalnych. Dla mnie bomba.

Je偶eli lubicie wino to polecam poszw臋da膰 si臋 w okolicy miasteczek Tokaj i Eger.

Madziarzy chyba tylko dla turyst贸w gotuj膮 bardzo ostre potrawy. Jak kto艣 tak lubi to nie ma sprawy, ja za ka偶dym razem musia艂em prosi膰 o wersj臋 "dla dzieci".

Niestety znam tylko p贸艂nocno-wschodni kawa艂ek W臋gier wi臋c o pozosta艂ej cz臋艣ci si臋 nie wypowiadam.

Tematem godnym oddzielnej wycieczki s膮 s艂owackie zamki (link) oraz rynek w Bardejowie.

1. Mam, bo mie膰 chc臋!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

VIP
VIP

Dzi臋ki Niuftia - to i tak du偶o wiedzy jak dla mnie. 呕ona je藕dzi艂a tam b臋d膮c dzieckiem i wspomina to z sentymentem i ona jak zwykle b臋dzie pilotem tej wyprawy wi臋c zapewne wybierze jeszcze par臋 ciekawych miejsc. Co do basen贸w to zapewne moje dzieci b臋d膮 zachwycone bo lubi膮 si臋 pluska膰. Doradzono mi r贸wnie偶 w sprawie waluty abym naby艂 sobie w Polsce euro a tam na miejscu wymieni艂 na ichniejsz膮 walut臋 to wyjdzie dobrze - ale nie wiem...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

Jak jad臋 w obce kraje to zawsze mam w portfelu troch臋 euro na "czarn膮 godzin臋", zazwyczaj jednak korzystam z karty kredytowej. Nie wiem czy jest taniej ale z ca艂膮 pewno艣ci膮 wygodniej. Na W臋grzech kart膮 zap艂acisz prawie wsz臋dzie a i bankomat贸w jest pe艂no.
Pode艣lij mi sw贸j mail na PW to podrzuc臋 Ci 艣wie偶y artyku艂 na ten temat. Jest tam takie zdanie: ostro偶nym trzeba by膰 z kart膮, gdy celem s膮 nieodleg艂e kraje z popularnymi walutami. W臋gry to z pewno艣ci膮 kraj nieodleg艂y, czy ichniejsza waluta jest popularna to ju偶 spora zagwozdka.

PS Osobi艣cie uwa偶am, ze madziarskie arbuzy s膮 najsmaczniejsze na caluchnym 艣wiecie. :mrgreen:

1. Mam, bo mie膰 chc臋!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Liberatorus
Liberatorus

TAA Niuftia masz racje z tymi arbuzami s膮 genialne allle zajada艂em si臋 czarnog贸rskimi arbami i powiadam niczym nie ust臋puj膮 tym od Bratank贸w . Ale do W臋gier , bywa艂em kilkakrotnie u nich i co mog臋 powiedzie膰 : klimat masakra , ludzie mili , chocia偶 z jakimi艣 wi臋kszymi ch臋ciami do bratania to nie widzia艂em (za to ze spotkanymi nad Balatonem polaczkami :) to prawie nas aresztowa艂a w臋gierska policja taka by艂a impreza )
Co do waluty to ja zawsze wymienia艂em ojro na forinty w pierwszym mie艣cie jak tylko wpadnie si臋 na W臋gry jad膮c autostrad膮 od Bratys艂awy po paru transakcjach skuma艂em jak przelicza膰 ichne ceny na z艂ot贸wki co do ciekawostek to , madziary to jedyny kraj gdzie znalaz艂em w kiosku Westy Ice , a w Europie nie by艂o mnie tylko w Anglii ;)
Co do p艂atno艣ci kart膮 to mia艂em kiedy艣 przypadek zepsutego terminala na stacji paliw , no nie idzie si臋 z nimi dogada膰 w 偶adnym ludzkim j臋zyku a chyba 艂atwiej skleje chinola ni偶 w臋gra

generalnie polecam na libero to maj膮 idealne drogi 艣rednio jak u nas

126p bo...? zielony !
Baotian bo ch艂odno
Malibu bo hobby

艂adne mam stadko :)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

A teraz jeszcze raz napisz co chcia艂e艣 nam powiedzie膰, bo za diab艂a nie rozumiem niekt贸rych cz臋艣ci. W tej formie Tw贸j post nadaje si臋 niestety jedynie do kosza.

1. Mam, bo mie膰 chc臋!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

VIP
VIP

Dzi臋ki Prolib r贸wnie偶 za porady :-). Postaram si臋 je pami臋ta膰 :-D

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

Znajomy z landkowego forum poleca camping "Tulipan". Napisa艂 tak:

"Sam kamping nic specjalnego (no czasem rano w艂a艣ciciel arie operow膮 nadaje z balkonu:) ), ale zaraz obok jest w jaskini 艣wietna winniczka, wieczorem schodz膮 si臋 W臋grzy i w setkach popijaj膮 sw贸j ulubiony trunek, a wino jest wy艣mienite. Sama winniczka te偶 jest urokliwa, jest to tunel oko艂o 10m wydr膮偶ony w skale zako艅czony ma艂ymi salami biesiadnymi, no i temperatura oko艂o 4st daje chwile wytchnienia. A Eger te偶 warto zobaczy膰 to taki w臋gierski Krak贸w."

Samego campingu ani winniczki osobi艣cie nie nawiedzi艂em ale w okolicach Egeru takich jest ca艂e mrowie. Ja bym Egeru z Krakowem nie por贸wnywa艂, chocia偶 sw贸j urok niew膮tpliwie posiada. :-)

1. Mam, bo mie膰 chc臋!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Liberatorus
Liberatorus

Z ciekawych miejsc polecam p贸艂nocne wybrze偶e Balatonu - Balatonfured to takie w臋gierskie Mi臋dzyzdroje, pe艂no atrakcji tylko troch臋 drogo camping na campingu, je艣li zwiedza膰 to polecam p贸艂wysep Tichany z pi臋knym widokiem na Balaton starym klasztorem zreszt膮 ca艂kiem tam klimatowo , na p贸艂wyspie jest kilka geizer贸w , kt贸re te偶 fajnie odwiedzi膰 . Bardziej na zach贸d to kilka miejscowo艣ci ze wsp贸ln膮 nazw膮 Badacioni robi膮 tam fantastyczne winka o tej samej nazwie , s膮 komercyjne piwnice ale jak si臋 pokr臋cisz to kupisz wino od rolnika.

Polecam jeszcze niedalek膮 miejscowo艣膰 Hevitz , jest tam ca艂e jezioro termalne z k膮pieliskiem woda co艣 ko艂o 40 stopni mo偶na fajnie si臋 wygrza膰

126p bo...? zielony !
Baotian bo ch艂odno
Malibu bo hobby

艂adne mam stadko :)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

VIP
VIP

Serdeczne dzi臋ki panowie za rady i wskaz贸wki.
Do Balatonu ani Mi臋dzyzdroj贸w jako艣 mnie nie ci膮gnie - zawsze uciekam przed miejscami popularnymi i odwiedzanymi przez wszystkich. Co innego je艣li chodzi o dobry trunek a zw艂aszcza winko :mrgreen: - mam nadziej臋 偶e troch臋 tego przywioz臋 to b臋dzie okazja przy jakim艣 wsp贸lnym spotkaniu jak膮艣 butelczyn臋 przytaszczy膰. Jutro wieczorem ruszam na po艂udnie do znajomego do Strzemieszyc a w czwartek rano mam zamiar jednym ci膮giem przejecha膰 na W臋gry i tam si臋 rozejrze膰 za dobrym kempingiem (i winkiem ;-) ).
Zamontowa艂em w艂a艣nie owiewki do kolibra oraz doda艂em kolejn膮 zas艂onk臋 tu偶 za przednimi fotelami wi臋c z ty艂u dzieci maj膮 salonk臋 z telewizorkiem i wszelkimi wygodami. P贸艂ka na rzeczy zrobione kilka lat temu spe艂nia swoj膮 funkcj臋 do dnia dzisiejszego tak 偶e jest super - mam nadziej臋 偶e wyprawa ob臋dzie si臋 bez wi臋kszych przyg贸d i szcz臋艣liwie wr贸cimy do domu.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

VIP
VIP

No to wr贸cili艣my szcz臋艣liwie jaki艣 czas temu - sorki za brak odzewu ale najpierw nie by艂o czasu a potem jakie艣 problemy z logowaniem na forum itp i dopiero dzi艣 jako艣 si臋 ogarn膮艂em 偶eby chocia偶 odpowiedzie膰, 偶e wr贸cili艣my ca艂o i zdrowo. Jak pouk艂adam w ko艅cu zdj臋cia to wrzuc臋 wi臋kszy kawa艂ek jak by艂o. Generalnie do艣膰 przyjemnie chocia偶 nie oby艂o si臋 bez mniejszych czy wi臋kszych przyg贸d jak np ta najwi臋ksza: jazda przez puszt臋 w臋giersk膮 (jak si臋 p贸藕niej okaza艂o puszta by艂a na terenie poligonu wojskowego :D ) w kopnym piachu z niedzia艂aj膮cym akumulatorem i 艣wiec膮c膮 si臋 permanentnie kontrolk膮 oleju przy ponad 40 stopniach Celsjusza.... Na szcz臋艣cie wyszli艣my z tego ca艂o. By艂o du偶o degustacji i picia wina oraz zaleganie w basenach termalnych. Nie odwiedzili艣my Budapesztu ani 偶adnych wi臋kszych skupisk ludzkich. Byli艣my natomiast w najwi臋kszym w Europie ZOO (6h 艂a偶enia!!!) oraz p艂ywali艣my wp艂aw w grotach. Generalnie jeste艣my zachwyceni W臋grami i ludno艣ci膮 (bardzo 偶yczliw膮) - planujemy wst臋pnie tam wr贸ci膰 w przysz艂ym roku.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]