Dzisiaj jest 18 grudnia 2017, 09:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Libero v1 89' E12 special... vel...Lalunia
Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

hehehe widz─Ö ┼╝e to juz drugi silnik gold :)
m├│j jest blue :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Dzieje sie co┼Ť u Ciebie XUD z V1? wszystkie fotki poznika┼éy.
tak nawiasem to czy ksywka pochodzi od diesel'a Citroena? :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus
Awatar u┼╝ytkownika

Niestety 2 szt. V1 jakie mia┼éem i zamierza┼éem zrobi─ç, znalaz┼éy nowego w┼éa┼Ťciciela kilka lat temu. Go┼Ť─ç z zawodu lakiernik doko┼äczy┼é remont i cieszy si─Ö zapewne z idealnego stanu wersji deluxe :). Mia┼éem wtedy w sumie trzy liberki 2szt. v1 i jedno v2 plus P607 do codziennej jazdy. Do tego trzy motocykle, w tym jeden Dniepr z koszem rocznik 78, kt├│ry te┼╝ wymaga┼é sporych nak┼éad├│w czasowych by m├│g┼é by─ç ci─ůgle sprawny. Najpierw odnowi┼éem samodzielnie V2 i odda┼éem jednocze┼Ťnie do blacharza V1 celem dopieszczenia karoserii, w tym czasie zrobi┼éem te┼╝ "remont" silnika V1 i przy okazji remont silnika jednego z motocykli (Vulcan 1500). Niestety zabawa (po normalnych godzinach pracy) z tak─ů ilo┼Ťci─ů "z┼éomu" poch┼éania┼éa sporo czasu , a co za tym idzie ci─ůg┼éego przesiadywania w gara┼╝u. W ko┼äcu moja pani postawi┼éa warunek, albo ona albo pozb─Öd─Ö si─Ö przynajmniej po┼éowy tego "z┼éomu". Metod─ů eliminacji najbardziej czasoch┼éonnych "projekt├│w" pad┼éo na 2 szt.V1 i Dniepra. Czasami ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e nie wybra┼éem inaczej :)). Nadal mam V.2 i od czasu do czasu z niego korzystam, ale ponownie wymaga by w┼éo┼╝y─ç w niego sporo pracy. Jakby nie liczy─ç to zrobi┼éem nim ponad 100 tys. km w ci─ůgu tych kilku lat i nigdy mnie nie zawi├│d┼é, a nie mia┼é lekko bo powoli nie je┼╝d┼╝─Ö :). Obecnie zastanawiam si─Ö by przerobi─ç go na replik─Ö VW og├│rka, ale do ko┼äca nie jestem przekonany czy chcia┼ébym liberko tak sprofanowa─ç.
Co do ksywki to zgad┼ée┼Ť :), ┼╝e chodzi o silnik koncernu PSA. Wybra┼éem t─ů ksywk─Ö bo nic innego na szybko nie przysz┼éo mi do g┼éowy jak rejestrowa┼éem si─Ö po raz pierwszy w 96r na forum peugeota 605 (P605.prv.pl). Niezniszczaln─ů (ocynk) 605-k─ů z tym super silnikiem je┼║dzi┼éem przez 11 lat. Jak sprzedawa┼éem to mia┼éa nakr─Öcone ponad 700 tys.km i nadal bez problemu odpala┼éa przy -25 stoj─ůc ca┼éy czas pod chmurk─ů. Cytuj─ůc klasyka "echh" takich silnik├│w i samochod├│w ju┼╝ si─Ö nie robi....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Oj tak to jest z tym zbieraniem grat├│w. Ja te┼╝ mam kilka w kolejce do roboty rower├│w i dwa V1 a codzienne auto nie umyte:) co i raz korci mnie zakup jeszcze czego┼Ť ale hamuj─Ö si─Ö ┼╝eby nie popa┼Ť─ç w zbieractwo. Bo to potem nie cieszy tak jak powinno. Ca┼éy czas sobie powtarzam doko┼äcz jednego zanim kupisz kolejne. Ci─Ö┼╝ko;)
Twoja historia w sumie dobrze si─Ö sko┼äczy┼éa skoro umia┼ée┼Ť co┼Ť sprzeda─ç i kobieta zosta┼éa ;)
Co do PSA w ocynku to przyklasn─Ö tej teorii. Mia┼éem ZXa w czasach gdy rowie┼Ťnicy rozgladali si─Ö za Golfami 3 wybra┼éem to kwa┼Ťne jab┼éko i nie zawiod┼éem si─Ö bo sosta┼éo u mnie 8 lat. W tych autach podoba mi si─Ö to, ┼╝e nikt ich nie chce i dlatego mo┼╝na kupi─ç co┼Ť nie zar┼╝ni─Ötego i to za tysiaka. Teraz w og┼éoszeniu nawet stoi jeden fajny z klimatyzacj─ů i kombi czyli taki jakby mi pasowa┼é ale powtarzam sobie: ┼╝ycie jest za kr├│tkie aby je┼║dzi─ç jedn─ů fur─ů ca┼ée ┼╝ycie gdy taki wyb├│r w ko┼éo:) plan jest taki aby Libero by┼éo autem codziennym. Oczywi┼Ťcie oka┼╝e si─Ö w praniu czy to mo┼╝liwe.
A w┼éa┼Ťnie, rozea┼╝am monta┼╝ silnika z V2w budzie V1. Czy r├│┼╝nica b─Ödzie odczuwalna? M├│g┼éby┼Ť por├│wna─ç te dwa auta z racji ┼╝emia┼ée┼Ť obie wersje?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]