Dzisiaj jest 22 czerwca 2018, 22:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamkni─Öty. Nie mo┼╝na w nim pisa─ç ani edytowa─ç post├│w.  [ Posty: 29 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: nowy punkt regulaminu
NA WIDELCU

Sun lub inny Admn, proponuj─Ö wzorem innych for├│w wprowadzi─ç obowi─ůzek podawania ceny sprzedawanego produktu ;-) w dziale sprzedam oczywi┼Ťcie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Re: nowy punkt regulaminu
Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

POPIERAM

OBOWIĄZUJE OD DZIŚ

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

NA WIDELCU

szczegółowa informacja w dziale sprzedam umieszczona ;-)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator
Awatar u┼╝ytkownika

Mo┼╝e mi kto┼Ť wyt┼éumaczy ten obowi─ůzek?
Uwa┼╝am, ┼╝e prawo nie powinno ingerowa─ç tam gdzie nie ma takiej potrzeby.
A co z ogólnymi ogłoszeniami? Trzeba wymienić ceny za wszystko co oferujemy?
Bzdurrrrra
Totalitaryzm biurokratyczny zniszczy nasz─ů cywilizacj─Ö...

Liberum Veto!!!!!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

... a mo┼╝e votum libero? He he he...
Podawanie cen przy zamiarze sprzeda┼╝y to zwyczajnie dobra i uczciwa praktyka.
Wkurzaj─ů mnie stronki (np. producent├│w), na kt├│rych pr├│┼╝no szuka─ç cennika.

Na mojej agroturystyce, na ten przykład, wszystko jest czarno na białym wyszczególnione.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator
Awatar u┼╝ytkownika

Nie kwestionuj─Ö, ┼╝e podawanie ceny mo┼╝e (cho─ç nie musi) u┼éatwia─ç dalsz─ů transakcj─Ö, jednak taki obowi─ůzek jest tylko i wy┼é─ůcznie "widzimisi─Ö" lokalnej forumowej "w┼éadzy". W wielu przypadkach mo┼╝e wr─Öcz utrudnia─ç sprzeda┼╝ - przedmioty, kt├│re wystawiamy na tym forum maj─ů warto┼Ť─ç raczej kolekcjonersk─ů (wi─Öc ci─Ö┼╝ko oszacowa─ç cen─Ö - jak to na wolnym rynku - jest taka, za ile znajdzie si─Ö ch─Ötny nabywca). A co z osobami pozbywaj─ůcymi si─Ö zalegaj─ůcych grat├│w, kt├│re wezm─ů "co ┼éaska", bardziej zwracaj─ůc uwag─Ö na to, ┼╝eby cz─Ö┼Ťci trafi┼éy do liberomaniaka, a nie z┼éomiarza?
No i poza tym nasze samochody nosz─ů dumn─ů nazw─Ö Libero - czyli wolny, a wy wzorem naszych polityk├│w wiedz─ůcych lepiej co dla nas dobre, chcecie wprowadzi─ç jaki┼Ť zb─Ödny obowi─ůzek.
Proponuję głosowanie nad tym punktem regulaminu.
Ja jestem oczywi┼Ťcie przeciw.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Argument o z┼éomiarzach - nietrafiony. Na forum poszukuj─ů cz─Ö┼Ťci jedynie tacy odkleje┼äcy, jak my. :lol:
Podanie ceny ułatwia życie.
Zawsze pozostaj─ů dwa wyj┼Ťcia: przy jednym ch─Ötnym - negocjacja; przy kilku - licytacja.
Oto i┼Ťcie merkantylne podej┼Ťcie do tematu.
Wolny rynek.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator
Awatar u┼╝ytkownika

To nie by┼é argument o z┼éomiarzach tylko doko┼äczenie my┼Ťli o osobach nie zwracaj─ůcych uwagi na cen─Ö tylko na odbiorc─Ö cz─Ö┼Ťci.
Podanie ceny oczywi┼Ťcie u┼éatwia ┼╝ycie, ale taki obowi─ůzek ju┼╝ NIE!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

heh troch─Ö mi w po┼Ťcie emota wcie┼éo , a mia┼éby─ç sarkaztyczny :)
ale przynajmniej forum ozywiło :)

Zawsze mi si─Ö zdawa┼éo ze Libero w znaczeniu s┼éowa "wolny" odnosi sie bardziej do mozliwo┼Ťci szybkosciowych pojazdu, kt├│ren to wychodz─ůc ze stajni Subaru powinien mie─ç tego akurat spory zapas :)

Co ciekawe aliastyczna nazwa naszego autka Domingo z hiszpańskiego znaczy Niedziela co
wr─Öcz adekwatnie plasuje go w roli wekendowego autka :)

Miast co do ceny --- ułatwia i utrudnia dlatego wydaje mi się iz każda argumentacja bedzie miała swoje za i przeciw, w sumie to niemożna liberka porównywac do agroturystyki
tu nie sprzedajesz us┼éugi kt├│r─ů mo┼╝na wycenic w taki czy inny spos├│b , a ta jest zasadniczo indywidualn─ů stron─ů w przypadku parts├│w do SL , kt├│re s─ů z jednej strony bezcenne (dla posiadaczy), a z drugiej niestety ma┼éo atrakcyjne i nieprzydatne (dla postronnych) dlatego te┼╝ po d┼éugiej aczkolwiek wyczerpuj─ůcej analizie tematu i sprawdzeniu warunk├│w dla wszystkich za i przeciw , mysle za satysfakcjonujace b─Ödzie dla wszystkich pozostawienie
stanu obecnego czyli bez zmian.

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Nie oszukujmy si─Ö, ale ka┼╝dy kto b─Ödzie zainteresowany jak─ů┼Ť cz─Ö┼Ťci─ů, po prostu napisze na priv lub zadzwoni je┼Ťli jest tylko w og┼éoszeniu podany numer telefonu...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

NA WIDELCU

A czego si─Ö boicie? Po h,,,m mam dzwoni─ç i wypytywa─ç o ceny, je┼╝eli z g├│ry mog─Ö wiedzie─ç, czy jest sens dzwoni─ç , czy nie warto, bo kto┼Ť z cen─ů oszala┼é!!!

maus, nie wiem co Ciebie zabola┼éo, ale musia┼éo by─ç blisko z tob─ů zwi─ůzane...

Sun, napisa┼ée┼Ť popieram, a teraz si─Ö wycofujesz? Nie post─Öpuj jak politycy... :-x
Cena jest wymagana na wszystkich forach, na kt├│rych jestem zarejestrowany, r├│wnie┼╝ hobbystycznych i jest to ┼Ťwietne rozwi─ůzanie, poniewa┼╝ ka┼╝dy pomija te og┼éoszenia, kt├│re stanowi─ů oferty cenowe b─Öd─ůce nietuzinkowymi wymys┼éami w┼éa┼Ťcicieli..., a to ┼╝e samoch├│d jest niszowy nie daje przyzwolenia do windowania ceny pod niebiosa!

Kwestia ta została już zatwierdzona przez Administratora i nie podlega dyskusji.
Temat zamkniety i basta!
PS. Z czasem sami dostrze┼╝ecie zalet─Ö jawno┼Ťci oczekiwa┼ä finansowych sprzedawcy.

Jednocze┼Ťnie stawiam ultimatum dla Ciebie Sun:
Jako, ┼╝e post─ůpi┼ée┼Ť jak polityk to i ja tak post─ůpi─Ö. Je┼╝eli ten punkt zostanie przez Ciebie anulowany, to daj─Ö Ci wyb├│r usuni─Öcia mnie z forum, albo mianowania JRADM 8-)
Ka┼╝d─ů Twoj─ů decyzj─Ö przyjm─Ö z pokor─ů. Moje ultimatum jest wi─ů┼╝─ůce i mam nadziej─Ö, ┼╝e tym razem si─Ö nie wycofasz... ;-)

Robi─Ö du┼╝o szumu na tym forum, wi─Öc post─ůp jak m─Ö┼╝szczyzna i podejmij decyzj─Ö: usuni─Öcie lub awans! 8-)

W razie czego to papa. :-P

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Ja i tak się z tym nie zgadzam- Joj, z całym szacunkiem, ale do pisania różnych dopisków do wszelkich tematów to masz siłę, a do napisania na priv o cenę to już nie? No bez przesady, przecież nic się nikomu nie stanie jak się napisze zapytanie o cenę.

Takie rozwi─ůzanie z tymi cenami ma r├│┼╝ne plusy i minusy- jest to dobre rozwi─ůzanie na przyk┼éad w przypadkach przedmiot├│w oferowanych przez handlarzy tak jak to mia┼éo miejsce z u┼╝ytkownikiem m*****bandi gdzie by┼éa kupa szmelcu za ceny z kosmosu, ale jak cz─Ö┼Ťci oferuj─ů sprawdzeni ludzie to wiadomo, ┼╝e jako┼Ť si─Ö dogadasz.

A w┼éa┼Ťnie, poprawiasz wszystkim ortografi─Ö, wi─Öc i ja tu co┼Ť wtr─ůc─Ö: m─Ö┼╝czyzna nie m─Ö┼╝szczyzna.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator
Awatar u┼╝ytkownika

Te┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e to nie ma wi─Ökszego sensu, bo jak kto┼Ť naprawd─Ö potrzebuje cz─Ö┼Ťci to i tak zadzwoni i si─Ö dogada.
Tutaj nie masz mo┼╝liwo┼Ťci wybierania ofert, tylko jak jaka┼Ť si─Ö jakim┼Ť cudem pojawi to si─Ö na ni─ů rzucasz. Sorry joj, ale tutaj to si─Ö nie sprawdzi - mamy mo┼╝e z 30 aktywnych u┼╝ytkownik├│w teraz?

Pozdro :-)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Czy to agroturystyka czy handel cz─Ö┼Ťciami do promu kosmicznego - ewentualny nabywca ma niezbywalne prawo pozna─ç cen─Ö produktu.
Nie trafia Was szlag, kiedy to w sklepie znajdujecie interesuj─ůcy Was artyku┼é i akurat pod nim brakuje ceny?
R─Öcz─Ö, ┼╝e wielu zdarzy┼éo si─Ö odpu┼Ťci─ç zakup zamiast ┼éazi─ç za jakim┼Ť sprzedawczyn─ů po ca┼éym sklepie.

Nie rozumiem te┼╝ zaciek┼éo┼Ťci interlokutor├│w - skoro zapytanie o cen─Ö nie stanowi, wedle Was, ┼╝adnej fatygi, to czy tak─ů┼╝ fatyg─ů jest podanie ceny przy anonsie?

We mnie takie ukrywanie ceny stanowi zawsze podstaw─Ö do podejrze┼ä o jakie┼Ť machlojki.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator
Awatar u┼╝ytkownika

@sun: jak dla mnie Libero czyli wolny odnosi si─Ö do mo┼╝liwo┼Ťci auta wjechania gdziekolwiek (4wd), urz─ůdzenia imprezy (aran┼╝acja siedze┼ä) i mo┼╝liwo┼Ťci spania w ┼Ťrodku

@joj: 1. tak, boli mnie, gdy ludzie narzucaj─ů innym co┼Ť, tylko dlatego, ┼╝e wydaje im si─Ö, ┼╝e tak b─Ödzie dla nich lepiej; jestem libera┼éem (nie zajmuj─Ö si─Ö polityk─ů tylko mam takie wolno┼Ťciowe podej┼Ťcie do ┼╝ycia) i uwa┼╝am, ┼╝e wszelkie nakazy powinny by─ç wydawane tylko w przypadku niezb─Ödnej konieczno┼Ťci, kt├│ra tutaj nie zachodzi
2. ultimatum? jak chcesz si─Ö wypisa─ç to nikt ci─Ö tu na si┼é─Ö nie trzyma, a terroryzm nie jest sposobem na za┼éatwianie czegokolwiek - dosta┼ée┼Ť ostrze┼╝enie

@bartel: jak ju┼╝ pisa┼éem: podawanie ceny jest jak najbardziej OK, protestuj─Ö jedynie przeciwko takiemu NAKAZOWI; najlepsz─ů opcj─ů wed┼éug mnie by┼éaby wy┼Ťwietlana pro┼Ťba o podanie ceny w zak┼éadce pisania post├│w w dziale sprzeda┼╝

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamkni─Öty. Nie mo┼╝na w nim pisa─ç ani edytowa─ç post├│w.  [ Posty: 29 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]