Dzisiaj jest 19 maja 2019, 14:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Czy to forum umiera jak ju偶 nie ma Sunrivera ?!?
VIP
VIP

Patrz膮c na to forum odnosz臋 wra偶enie 偶e ju偶 nikt nie jest zainteresowany tymi autami/forum. Moja wina te偶 jest oczywista bo tu dawno nie zagl膮da艂em. Ale nasuwaj膮 si臋 nast臋puj膮ce pytania:
Czy ju偶 nikt nie jest zainteresowany autkiem kt贸re zaczyna by膰 po prostu legend膮, bia艂ym krukiem i po prostu kultowe?
Czy tylko Sunriver ze swoimi pomys艂ami (g艂贸wnie w elektronice) by艂 motorem nap臋dowym tej grupy?
Czy po prostu w dobie portali internetowych forum nie ma racji bytu?
Czy ludzie posprzedawali, oddali, znudzi艂o im si臋 to autko?

Je艣li zagl膮dacie na to forum (mo偶e raz na p贸艂 roku) to napiszcie jak to widzicie, jak by da艂o si臋 t臋 sytuacj臋 uzdrowi膰 bo to wdzi臋czne autko oraz to forum prowadzone w latach 艣wietno艣ci naprawd臋 na poziomie i z lud藕mi te偶 na poziomie nie zas艂uguje aby pami臋膰 o nim zagin臋艂a i umar艂o 艣mierci膮 naturaln膮 !!!
O偶ywmy to forum aby by艂o miejscem prawie takim jak 10 lat temu !!!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Tytu艂: Re: Czy to forum umiera jak ju偶 nie ma Sunrivera ?!?
Liberatorus
Liberatorus

Z ta legenda to bym nie przesadzal :-), przynajmniej nie w Polsce. Ale wlasnie jeden restauruje, tzn. staram sie-mam 3 i mam nadzieje ze jeden bedzie funkiel nowka. Na forum zagladam generalnie codziennie w nadziei na jakas aktywnosc. Niestety wiecej ostatnio o Libero jest na forum SIP-u, oprocz mnie sa jeszcze chyba 2 osoby Liberujace. A poniewaz Libero to nie jedyne Subaru jakie lubie, sila rzeczy wiecej sie dzieje na forum SIP. Jestem jak najbardziej za tym zeby dzialo sie tu wiecej, ale trzeba wziac pod uwage ze oprocz pasji ludzie maja tez obowiazki. Chcialbym zalozyc temat o swojej renowacji, ale nie bardzo jak mam to wcisnac w ramy czasowe z powodu charakteru mojej pracy. Ale bede sie staral w miare mozliwosci :-).

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Nowicjusz
Nowicjusz
Awatar u偶ytkownika

Na forum bywam cz臋sto-g臋sto. Nawet czasem co艣 napisz臋 (patrz: Wersja zimowa).
A czasem zdarza si臋 skorzysta膰 z wiedzy zawartej w starych postach.

PS.
Pozdrawiam wszystkich!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

VIP
VIP

Super panowie 偶e tu zagl膮dacie. Jasna sprawa 偶e ka偶dy ma swoje obowi膮zki a przyjemno艣ci to w dalszym etapie ale jako艣 tak dawniej nie by艂o mniej tych obowi膮zk贸w a czas by艂 si臋 spotka膰, pogada膰 nawet internetowo. Teraz jako艣 si臋 inaczej porobi艂o ... Tremba - super 偶e remontujesz swoje libera - opisuj je albo wrzucaj zdj臋cia jak b臋dziesz mia艂 czas i ochot臋 - potem to mo偶e si臋 przyda膰 r贸wnie偶 Tobie :-). Ja staram si臋 w miar臋 mo偶liwo艣ci wrzuca膰 relacj臋 z naszych rodzinnych wyjazd贸w - nie wiem czy z zesz艂ego roku by艂y ale je艣li nie o si臋 spr臋偶臋 i postaram si臋 podrzuci膰 co艣 ciekawego aby chocia偶 minimalna aktywno艣膰 pojawi艂a si臋 na forum :-).

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus
Awatar u偶ytkownika

Od czasu do czasu wpadam jak mi si臋 przypomni i przy okazji jak zauwa偶臋 to usuwam posty generowane przez boty. Sunriver te偶 widz臋, 偶e zagl膮da raz w roku ale chyba tylko z sentymentu. Takie nasta艂y czasy, 偶e ka偶dy jest zagoniony.
Autka pewnie nadal s膮 w u偶yciu, aczkolwiek jest ich coraz mniej (ruda je poch艂ania, coraz trudniej o cz臋艣ci itp). Facebook te偶 zrobi艂 swoje i wi臋cej os贸b chyba tam zadaje techniczne pytania (tak przypuszczam bo do grupy nie do艂膮czy艂em). Odno艣nie forum to w czasach 艣wietno艣ci gdzie kr贸lowa艂 Sunriver, Niuftia i kilku innych zaanga偶owanych :-) , chyba wi臋kszo艣膰 problem贸w technicznych zosta艂a ju偶 opisana. W zwi膮zku z powy偶szym przy wzro艣cie "艣wiadomo艣ci internetowej" spo艂ecze艅stwa, pewnie sporo ludzi szuka i znajduje odpowiedzi samodzielnie w bogatych zasobach forum, ni偶 jest sk艂onna powtarza膰 pytania, na kt贸re ju偶 od dawna s膮 gotowe odpowiedzi :).
Ja nadal mam Liberko, aczkolwiek podupad艂o na zdrowiu i wymaga gruntownego remontu (silnik i karoseria). Stoi sobie w gara偶u i czeka na lepsze czasy. Mo偶e w tym roku uda mi si臋 ten remoncik przynajmniej zacz膮膰. Coraz trudniej te偶 jest z dost臋pno艣ci膮 cz臋艣ci. Jak kupi艂em uszczelk臋 pod g艂owic臋 to cieszy艂em si臋 jak dziecko :).

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

VIP
VIP

xud11 pisze:
... Coraz trudniej te偶 jest z dost臋pno艣ci膮 cz臋艣ci. Jak kupi艂em uszczelk臋 pod g艂owic臋 to cieszy艂em si臋 jak dziecko :).

Mo偶e s膮 jakie艣 zamienniki ? My艣l臋 偶e warto inwestowa膰 w te autka bo zaczynaj膮 one by膰 rarytasem i w sumie mo偶na je traktowa膰 jako lokat臋 kapita艂u - chocia偶 w przypadku aut nie jest to proste....

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Nowicjusz
Nowicjusz
Awatar u偶ytkownika

Podstawowe uszczelki s膮 do zdobycia. Inne cz臋艣ci - r贸偶nie. Ale np. zakupi艂em nowe wieszaki do t艂umika przez ASO Rzg贸w - n贸wki z Japonii - troch臋 drogie - po ok. 100 z艂 sztuka, ale s膮. Jak si臋 ma numer katalogowy Subaru to mo偶na si臋 ich odpyta膰 i podadz膮 czy jest to dost臋pne, w jakiej cenie i na kiedy.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

To nie specyfika auta tylko czasy forum przemin臋艂y.
Jestem na forum facebookowym ale tam na 300 艣ledz膮cych jest mo偶e czterech aktywnych. To samo by艂o i tutaj w czasach 艣wietno艣ci forum. R贸偶nica jest taka, 偶e na FB zagl膮da si臋 nie tylko na forum libero wiec z natury cz臋艣ciej. Multimedia wrzuca si臋 komfortowo itp od. Ja osobi艣cie mam dwa V1 opisuj臋 je na forum SIP bo 艂atwiej si臋 tam wrzuca fotki. Prozaiczna sprawa. Poza tym tam jest po prostu wi臋cej ludzi.
Poza internetem znam z 10 os贸b w ca艂ej Polsce kt贸re remontuj膮 to autko i tyle. Raz na jaki艣 czas kto艣 nowy si臋 pojawi kto ma tak jak Wy auto w gara偶u albo jaki艣 m艂ody entuzjasta. Ma艂o ju偶 jest u偶ytkownik贸w codziennych tego auta wiec po woli robi si臋 tak 偶e ka偶dy zna ka偶dego.
Wczoraj na przyk艂ad pozna艂em w艂a艣ciciela libero z dieslem :)
Dodatkow膮 obserwacj膮 kt贸ra moim zdaniem wp艂ywa na aktywno艣膰 na forum jest taka, 偶e bardzo cz臋sto w艂a艣cicielami tych autek s膮 ludzie ceni膮cy sobie indywidualno艣膰 i stroni膮cy od g艂贸wnego nurtu. Takie pozytywne nie koniecznie biegle internetowo 艣wiry w pozytywnym tego s艂owa znaczeniu.

Osobi艣cie w ca艂ym 偶yciu wkr臋ci艂em si臋 w dwa auta. Oba forum z dawnych lat ju偶 zamar艂y jak to. Co nie znaczy 偶e wymar艂y ca艂kowicie o tym 艣wiadczy chocia偶by ta dyskusja.
No i c贸偶, zapraszam Was na Facebooka gdzie otworzy艂em stronk臋 mi艂o艣nik贸w r贸偶nych kei-car贸w. Mo偶e wi臋ksz膮 zakrywizowan膮 grup臋 uda si臋 stworzy膰 z entuzjast贸w kilku modeli. Zobaczymy.

Link do mojego tematu na Forum SIP :

https://forum.subaru.pl/topic/99163-e10 ... -ruby-red/

Link do filmu Z艂omnika o moim autku: https://www.youtube.com/watch?v=7d6JmmWFjyo

Link do grupy Libero Polska na FB:
https://m.facebook.com/groups/1657490257873859

Link do grupy kei cars Polska-ko艂o mi艂o艣nik贸w:
https://m.facebook.com/groups/441842053289063

A tu macie co艣 ekstra. Tworzymy tabel臋 sprawdzonych zamiennik贸w do Libero razem z koleg膮 barkasem. Je艣li wygrzebiecie co艣 na forum lub 鈥瀘patentujecie sami鈥 dawajcie zna膰 to dopiszemy.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... c/htmlview

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]