ClubSUB
http://subarulibero.org/

Awaria forum - wyjaśnienia, propozycje, reaktywacja
http://subarulibero.org/viewtopic.php?f=3&t=1460
Strona 1 z 1

Autor:  xud11 [ 15 sierpnia 2013, 13:42 ]
Tytuł:  Awaria forum - wyjaśnienia, propozycje, reaktywacja

W związku z zaistniałą awarią forum należy się wszystkim trochę wyjaśnień. Niuftia obecnie jest mocno zajęty sprawami zawodowymi dlatego pozwoliłem sobie Go w tej dość ważnej sprawie wyręczyć. W dniu 04.08.2013 firma która udostępnia nam serwery na działalność forum postanowiła zaktualizować wersję systemu serwera hostingowego do Debian 7.1 i w związku z tym wersję PHP do 5.4, z którą PHPBB2 by Przemo nie współpracuje (skrypt na którym postawione jest forum, bez dostępnych aktualizacji od 10 lat.) Forum padło i zostało podniesione w dniu następnym. Niestety nie obyło się bez ofiar. Część rzeczy przestała działać, sporo ustawień się rozjechało, nie wszystko działa tak jak powinno. Po zgłoszeniu problemu przedstawicielowi w/w firmy zostały wgrane poprawki umożliwiające m.in. pisanie postów.
Obecnie sytuacja jest taka, że możemy wspólnie próbować zgłaszać zauważone nieprawidłowości np. w tym temacie i będą one najszybciej jak to możliwe poprawiane. Możemy też zdecydować się postawić forum na nowszym PHPBB3, który aktualizowany jest na bieżąco, lub na każdym innym skrypcie kompatybilnym z oprogramowaniem serwerów. Wiąże się to z kilkudniowym wyłączeniem forum i późniejszymi poprawkami np ustawieniami wyglądu ( kolumn, kolorów itp.)
- Z tego co zdążyłem zauważyć to nie można nadać tematu.
- nie można włączyć podglądu tego co się napisało

[ Dodano: 15 Sierpień 2013, 22:16 ]
Otrzymałem e-mail od firmy, na której serwerze wisi forum następującej treści:

"Witam,
Dawno chcieliśmy już zmienić skrypt forum na phpbb3, zrobimy migrację w ciągu tygodnia + jakiś fajny nowy layout."

Autor:  Niuftia [ 16 sierpnia 2013, 14:50 ]
Tytuł:  Re:

Xud11, wielkie dzięki za czujność oraz zaangażowanie. Gdyby nie Ty byłoby już po naszym forum. Masz u mnie antałek domowej roboty cytrynówki, wiśniówki lub dereniówki. Wybieraj Waść! :mrgreen:

Autor:  xud11 [ 22 sierpnia 2013, 22:16 ]
Tytuł: 

Niuftia pisze:
Xud11, wielkie dzięki za czujność oraz zaangażowanie. Gdyby nie Ty byłoby już po naszym forum. Masz u mnie antałek domowej roboty cytrynówki, wiśniówki lub dereniówki. Wybieraj Waść! :mrgreen:

Niech będzie wiśniówka ale pijemy razem :mrgreen:
A na poważnie to dzięki zaangażowaniu kolegi Alex_Joe forum jest już postawione na nowym "silniku".
Trzeba będzie nad nim jeszcze sporo popracować by wszystkim wygodniej się z naszego forum korzystało. Na chwilę obecną to było trochę walki z zabezpieczeniem przed rejestracją botów, ale sytuacja została dzisiaj opanowana. Niechciani użytkownicy ze Słowenii, Rosji itp oraz ich posty pousuwane (np. linki do portali randkowych z gorącymi zdjęciami :shock: ).
Proszę o zgłaszanie w tym temacie uwag i sugestii odnośnie wyglądu, funkcjonalności, braków czy błędów dotyczących działania forum.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/