Dzisiaj jest 17 listopada 2018, 11:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: orurowanie
Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

W艂a艣nie sta艂em si臋 posiadaczem prawie kompletnego i ca艂kowicie oryginalnego orurowania w stanie dobrym. Wymaga ono jednak miejscami poprawek eliminuj膮cych ataki "rudej". Chcia艂bym zachowa膰 zar贸wno faktur臋, jak i kolor wi臋c st膮d pytanie: czy mo偶na za艂atwi膰 spraw臋 atakuj膮c jedynie w miejscach wyst臋powania rudej, czy te偶 lepiej odda膰 ca艂o艣膰 w r臋ce fachowca do gruntownej wymiany pokrycia? Na moje kaprawe oko rurki s膮 chyba pomalowane proszkowo?

1. Mam, bo mie膰 chc臋!
2. Ci膮gle ni mom chenci do roboty!
3. Jak mam czas to le偶臋 i odpoczywam, jak nie mam czasu to tylko le偶臋!
4. Z optymizmu ju偶 si臋 wyleczy艂em, z g艂upoty niestety jeszcze nie!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Tytu艂: Re: orurowanie
Administrator
Administrator
Awatar u偶ytkownika

Niuftia czy to jest to orurowanie o kt贸rym my艣l臋 .... ??

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

Sun, nie wiem o jakim Ty my艣lisz, ale je偶eli m贸wimy o tych rurach, o kt贸rych ja my艣l臋, 偶e Ty my艣lisz, to dobrze my艣lisz! :mrgreen:
A ju偶 ca艂kiem serio, jakis tydzie艅 temu przejecha艂em si臋 do Szamotu艂 i w efekcie Smerfetka nieco przyty艂a :-D niestety przy okazji moja kiesze艅 tak偶e. Teraz jestem dumnym posiadaczem oryginalnych rurek z przodu, g贸ry i ty艂u. Odpu艣ci艂em sobie tylko progi bo wydawa艂y mi si臋 ma艂o solidne i jest to element na tyle prosty, 偶e da si臋 go chyba zrobi膰 domowym sposobem.
Liberator z Szamotu艂 ma te偶 fajny przechy艂omierz - oryginalny do Libero. Niestety w艂a艣ciciel nie chce go sprzeda膰 bez auta. :-(

1. Mam, bo mie膰 chc臋!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u偶ytkownika

Wiedzia艂em 艂obuzie ....... :)

Zobaczymy mo偶e tyo zielone przywioze do opola :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u偶ytkownika

Auto jest zaniedbane ale na cz臋艣ci pewnie si臋 nadaje. Nie chcieli go nawet odpali膰 bo pono膰 wyj臋ty zosta艂a akumulator. Poza tym chyba kapie olej z silnika.
-------------
Dzisiaj zrobi艂em pr贸b臋 generaln膮 (na razie tylko z baga偶nikiem dachowym) i oto efekty:
Obrazek

Niestety usi艂uj膮c odkr臋ci膰 艣rodkowy fotel i pasy bezpiecze艅stwa z艂ama艂em dwa klucze (takie aliganckie, kitajskie) :evil: i w konsekwencji nie mia艂em zbyt wiele miejsca na nogi (stoj膮c na fotelach by艂em za wysoki, klecz膮c za niski :cry: ). Ale i tak pr贸ba wypad艂a bardzo obiecuj膮co - odczyta艂em 4 obro偶e szyjne na g臋siach :!:
Jutro ci膮g dalszy.

[ Dodano: 13 Sierpie艅 2007, 09:50 ]
Par臋 miesi臋cy temu kto艣 prosi艂 mnie o szkic tylnego baga偶nika (bodaj). Niestety nie by艂em w stanie tego zrobi膰, gdy偶 m贸j baga偶nik kto艣 zapierdzieli艂 z warsztatu gdzie mi go malowali. Ciekawe czy z艂odziej wiedzia艂 co kradnie i czy ten model mo偶e pasowa膰 do jakiego艣 innego auta?
W ka偶dym radzie od wczoraj jestem ponownie w艂a艣cicielem owego 偶elastwa dzi臋ki czujno艣ci kolegi, kt贸ry wracaj膮c do domu z Holandii wypatrzy艂 go na szrocie. Koszt - flaszka dobrej w贸dki.
Zatem by艂bym wdzi臋czny za przypomnienie mi co to mia艂em pomierzy膰 i opisa膰.

A skoro ju偶 o rurach mowa to si臋 zapytam czy kto艣 pr贸bowa艂 wzmocni膰 progi Liberatora domowym sposobem. Oryginalne rury nie wyda艂y mi si臋 zbyt solidne i ich nie kupi艂em (mo偶e to by艂 b艂膮d?).

[ Dodano: 26 Luty 2008, 11:12 ]
Odgrzewam temat coby nie narazi膰 si臋 Adminom za niepotrzebne mno偶enie byt贸w na forum.
A sprawa zaczyna byc powa偶na :cry:
Jak wida膰 powy偶ej zanaby艂em i zamontowa艂em m.in. baga偶nik dachowy. W trakcie przek艂adania baga偶nika okaza艂o si臋, 偶e gumowe podk艂adki s膮 mocno sfatygowane i ledwo kupy si臋 ju偶 trzymaj膮. Nie maj膮c pod r臋k膮 niczego na zamian臋 by艂em zmuszony zamontowa膰 te n臋dzne resztki jakie mi w 艂apach zosta艂y. P贸藕niej zapomnia艂em i je藕dzi艂em sobie nie艣wiadom, 偶e podk艂adki sypi膮 si臋 dalej jak trociny. W efekcie pod jedn膮 z 艂ap gumy nie ma ju偶 zupe艂nie, pod drug膮 zosta艂o jakies 10%.
I teraz pytanie: czy uchwyty baga偶nika dachowego (do V1) s膮 uniwersalne i da si臋 dopasowa膰 co艣 z hipermarketu? A je偶eli nie, to czy mo偶na zast膮pi膰 te uszczelki np. star膮 d臋tk膮 od roweru?

[ Dodano: 10 Luty 2009, 11:59 ]
Czy kto艣 z forumowicz贸w montowa艂 ju偶 w Liberatorze tylny baga偶nik :?:
Pogubi艂em 艣ruby mocuj膮ce i podk艂adki (te zreszta i tak by艂y w kiepskim stanie) i teraz przyjdzie mi improwizowa膰. :-/ A jako艣 tak nie bardzo si臋 pal臋 do wiercenia w tylnej klapie 16 dziur "w ciemno".

1. Mam, bo mie膰 chc臋!

Ostatnio zmieniony 3 marca 2007, 22:32 przez Niuftia, 艂膮cznie zmieniany 1 raz

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

M艂odszy Liberatorus
M艂odszy Liberatorus

Witam, kupi艂em orginalne niemieskiej produkcji przednie orurowanie do V1 przed zderzak, w dolnej cz臋艣ci na k膮towniku s膮 otwory mocujece, umnie na ramie z przedu odziwo s膮 tylko otwory od spodu rury ramy, jednak nie s膮 one na wylot, czy kto艣 ma jaki艣 pomys艂 jak j膮 zamocowa膰, prosz臋 o pomoc tak by nie narazi膰 ramy na os艂abienie, pozdrawiam

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Mo偶na jakie艣 fotki?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

M艂odszy Liberatorus
M艂odszy Liberatorus

Witam, ponownie, orurowanie mam dok艂adnie takie jak w linku: http://subarulibero.org/dload.php?actio ... b2de38b7c2 , na fotkach c艂abo widoczne mocowanie do ramy, widok 艣rub tylko jest od strony nakr臋tek, a mnie chodzi jak te 艣ruby s膮 mocowane do ramy

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Co艣 mi si臋 nie bardzo podoba takie rurowanie, wychowa艂em sie na rajdach teren贸wek i tam by艂a zasada max.ilo艣ci punkt贸w podparcia a ten patent ma tylko jeden punkt podparcia sta艂ego od spodu do ramy, i w momencie zderzenia pracuje nawet nie na zerwanie co na zginanie, i spawy lec膮 jak nic. G贸rne mocowanie jest tylko do plastikowego zderzaka(tam chyba jest wzmocnienie stalowe przytwierdzone do niczego). A te boczne dolne czu艂ki s膮 totalnie bez sensu, bo podczas jazdy pewnie dr偶膮 dodaj膮c wibracji. Jedyne co to doci膮偶a prz贸d bo jest pewnie ci臋偶kie. Nie widzia艂em tego w dzia艂aniu, wi臋c je艣li si臋 myl臋 rozja艣nijcie mi sytuacj臋.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

M艂odszy Liberatorus
M艂odszy Liberatorus

Witam, mo偶e kto艣 ma jekie艣 inne pomys艂y na orurowania, wi臋c prosz臋 o foto

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]