Dzisiaj jest 16 grudnia 2017, 11:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Liberatorus ortographus - dyskusja
Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Teraz ju┼╝ wszyscy wiemy kto jest kim i szafa gra. :-P

Ja zdania nie zmieni┼éem (granat zapewne r├│wnie┼╝) wi─Öc skoro wi─Ökszego sprzeciwu nie widz─Ö to zasad─Ö "pisania po polsku" ustanawiam obowi─ůzuj─ůcym prawem z dniem dzisiejszym :!: Kto ma k┼éopoty z ogonkami mo┼╝e pisa─ç po angielsku albo wcale.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!
2. Ci─ůgle ni mom chenci do roboty!
3. Jak mam czas to le┼╝─Ö i odpoczywam, jak nie mam czasu to tylko le┼╝─Ö!
4. Z optymizmu już się wyleczyłem, z głupoty niestety jeszcze nie!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Cogito ergo sum! :mrgreen:
A ja protestuj─Ö i domagam sie ┼éagodnego traktowania dyslektyk├│w ze wzgl─Ödu na przekonania religijno-spo┼éeczne, wady wrodzone, stopien upo┼Ťledzenia czy inwalidztwa oraz inne, w przeciwnym razie b─Öde musia┼é podj─ůc inne typy protestu lub zaostrzyc ju┼╝ stosowany, tym bardziej wszelkie dzia┼éania przeciwko tego typu pisaniu, opr├│cz spo┼éecznego odrzucenia jest z punktu regulaminu i prawa Polskiego nielegalne. A narzucanie komu┼Ť swojego zdania to nic innego jak tyrania i przyda┼éby sie jaki┼Ť ostracyzm, bo kto┼Ť tu sie porywa na podstawowe prawa spo┼éeczne i obywatelskie. Natomiast wszelkie zmiany regulaminu s─ů nielegalne i nieetyczne. Owszem, mo┼╝na wskazywa─ç komu┼Ť b┼é─Ödna drog─Ö poprawiaj─ůc nieszczesliwe posty, s┼éowa pope┼énione przez ludzi kt├│rzy zb┼é─ůdzili na kr─Ötych drogach ortografii, natomiast wytykanie mu b┼éed├│w i u┼╝ywanie tego jako formy ucisku, karania czy banowania jest nielegalne i z punktu spo┼éecznego widzenia niedopuszczalne, m├│g┼ébym sie tu powo┼éac na ustawy Parlamentu Unii Europejskiej (nazywanego dalej PUE)ale nie czas i nie miejsce. Wi─Öc reasumuj─ůc-kolega Niuftia NIE MA stosownego prawa ustala─ç sam ze soba jakichkolwiek nowych praw i obowi─ůzk├│w forumowicz├│w, dopisywa─ç co┼Ť typu "lub" czy "i" do juz istniej─ůcych paragraf├│w i punkt├│w regulaminu poniewa┼╝ za jednym samowolnym dopisaniem p├│jda nast─Öpne, np. zakaz wst─Öpu ludziom z kosmosu, zakaz pisania z du┼╝ej litery, zakaz pisania okularnikom, i ludziom bez wykszta┼écenia technicznego(w celach weryfikacji wys┼éa─ç na adres redakcji potwierdzony u notariusza dyplom uczelni technicznej wpisanej do rejestru szk├│┼é pa┼ästwowych) a tym samym zaburzy si─Ö proces wolno┼Ťci s┼éowa a tym samym forum stanie si─Ö hermetyczne, mia┼ékie i bezp┼éciowie-tylko dla prawomy┼Ťlnych a chyba nie o to chodzi. Zreszta PEU r├│wnie┼╝ bierze g┼éos w sprawie wolno┼Ťci s┼éowa w sieci internetu i jego ograniczanie, wskazuje jasno i wyraznie co wolno a co jest atakiem na jednostk─Ö i po prostu nie smaczne. Powo┼éam sie tak┼╝e na tradycje Rzeczypospolitej Polskiej Obojga Narod├│w- NIDGY w historii nie by┼éo na ziemiach Polskich przesladowa┼ä na tle religijnym czy spo┼éecznym wi─Öc palenie stos├│w -bo "kto┼Ť" ma na to ochot─Ö , bo uwa┼╝a ┼╝e tak jest dla wszystkich dobrze-jest niezgodne z Polsk─ů tradycj─ů nie m├│wi─ůc o prawie:)Amen

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Granacie, na Twoje nieszcz─Ö┼Ťcie zasada liberum veto od d┼éu┼╝szego ju┼╝ czasu nie obowi─ůzuje. :-P

Ch─Ötnie bardzo uczyni─Ö Ci─Ö moderatorem aby┼Ť m├│g┼é do┼Ťwiadczy─ç na w┼éasnej sk├│rze przyjemno┼Ťci poprawiania post├│w pisanych "po polskiemu". Skoro tak bardzo szanujesz sw├│j czas (i nie chcesz go marnowa─ç nawet na dbanie o poprawn─ů pisowni─Ö w┼éasnych tekst├│w), b─ůd┼║ tak dobry i nie szastaj tak ┼éatwo czasem moim i Bartela. Zapewniam Ci─Ö, ┼╝e nie paramy si─Ö poprawianiem Waszych byk├│w z braku lepszych zaj─Ö─ç.

Nie masz tak┼╝e racji twierdz─ůc, ┼╝e nie mam prawa wprowadza─ç zmian do zasad gry na tym forum. Skoro je wprowadzi┼éem, to najwyra┼║niej stosowne mo┼╝liwo┼Ť─ç i uprawnienia posiadam. Jako w┼éadca (czytaj p.o. administratora) o┼Ťwiecony przeprowadzi┼éem nawet szerokie konsultacje w tej materii i uwzgl─Ödni┼éem je przy podejmowaniu tej brzemiennej w skutki decyzji. ┼╗eby uprzedzi─ç zarzuty o wodzie sodowej uderzaj─ůcej mi do g┼éowy, informuj─Ö i┼╝ bardzo ch─Ötnie abdykuj─Ö z pe┼énionej funkcji na rzecz ka┼╝dego ch─Ötnego, kt├│ry wyka┼╝e si─Ö lepszymi ode mnie kwalifikacjami (co jest raczej dziecinnie proste) w tej materii. Niech tylko Sun wr├│ci to zaraz bezwarunkowo kapituluj─Ö i przechodz─Ö na emerytur─Ö :!:

W kwestii poszanowania wolno┼Ťci osobistych i prawa do samostanowienia w czasach historycznych faktycznie Polska wyr├│┼╝nia┼éa si─Ö in plus na tle ├│wczesnej Europy. Nie oznacza to wszak, jak to imputujesz, ┼╝e ka┼╝dy m├│g┼é robi─ç co chcia┼é, by─ç kim chcia┼é i wierzy─ç w co chcia┼é. Prze┼Ťladowania religijne, polityczne i narodowo┼Ťciowe (z pogromami w┼é─ůcznie) wcale nie by┼éy u nas zjawiskiem nieznanym. Takie s─ů fakty.

Niniejszy post jest ostatnim moim w tej dyskusji, gdy┼╝ nie widz─Ö sensu w dalszym jej prowadzeniu. Swoje pogl─ůdy wy┼éo┼╝y┼éem tak jasno jak umia┼éem. Poza tym dura lex sed lex :!:

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Roma locuta, causa finita - pozostaj─ůc przy Waszej poetyce.

Staramy si─Ö wi─Öc pisa─ç zrozumia┼é─ů polszczyzn─ů, pozostaj─ůc w szacunku zar├│wno dla odbiorc├│w naszych wypocin, jak te┼╝ trud├│w naszych niegdysiejszych nauczycieli. Ot i wszystko.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Czyli nasta┼é czas orto-terroru, ban├│w i p┼éon─ůcych stos├│w dla innowierc├│w i niepi┼Ťmiennych, ale si─Ö doczeka┼éem, tfu na psa urok, a jesli tak bardzo nie chcesz poprawia─ç text├│w innych to nie poprawiaj:) Patrz jakie to proste-juz jest rozwi─ůzanie:) I korona Ci z g┼éowy nie spadnie:) Uwa┼╝am si─Ö za przesladowanego, i nie sk┼éadam or─Ö┼╝a w walce o libert├ę, ├ęgalit├ę, fraternit├ę. I to co si─Ö dzieje to zwyk┼ée nadu┼╝ycie w┼éadzy zas┼éuguj─ůce na gilotyne lub co najmniej na pot─Öpienie tak to traktuj─Ö ;-)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: -si─Ö wtrac─Ö! Kolejny raz prosz─ůc "szanown─ů dyrekcje&quo
Ogl─ůdacz
Ogl─ůdacz

POPRAWCIE -"dojcz"w zakładce Kluby w Europie.
"Cesko"-jest czesko, ale deuts(C)h si─Ö kiedy┼Ť z "C" pisa┼éo.
Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö.
I pozdrawiam serdecznie.

Za┼é─ůczniki:
photo-83.jpg
photo-83.jpg [ 5.16 KiB | Przegl─ůdany 18714 razy ]
Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Dzi─Öki za czujno┼Ť─ç :!: Poprawi┼éem na "czeski" i "niemiecki" ┼╝eby by┼éo po naszemu. :mrgreen:

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

O! To jest w┼éa┼Ťciwa postawa, znale┼╝─ç b┼é─ůd,poprawi─ç, wyja┼Ťni─ç, a nie stosy i kamieniowanie, mniej kija wi─Öcej marchewki! I b─Ödzie dobrze;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

NA WIDELCU

No i ja si─Ö chcia┼éem te┼╝ opowiedzie─ç po stronie Granata ( 'u? ) - Granat jestem z Tob─ů 8-)
A konkretnie to nie chodzi mi o to w co przerodziła się ta rozmowa a chodzi mi o pisanie z tymi kurde ogonkami .
Mnie tez od groma czasu schodzi poprawia─ç te bzdety -a po co ? a po to ┼╝eby se ┼éadnie wygl─ůda┼éo :evil:
Co innego jak by to by┼éo jakie┼Ť forum jakich┼Ť maniak├│w poprawnej polszczyzny czy innych "uczonych" po┼╝al si─Ö Bo┼╝e .
Ale ┼╝eby na forum motoryzacyjnym maniak├│w danej marki , modelu - takie cyrki odstawia─ç no to masakra.

To mi zaci─ůga tak─ů "pozerk─ů"
Ja akurat jestem kole┼Ť z natury skuteczny i na temat - nie wa┼╝ne u mnie jakie┼Ť ─ů ─Ö wa┼╝na trafna rada, pomoc , luzna gadka .
A tutaj odnosz─Ö wra┼╝enie ze jest odstawiane przedstawienie w stylu "k├│┼éko w─Ödkarskie na kt├│rym w─Ödka i wiedza s─ů na dalszym planie , za to ubi├│r pod krawat na po┼éowach i lakierki b┼éyszcz─ůce to warunek bez kt├│rego jest zakaz brania w─Ödki do r─Öki - 2 ,3 razy przyjdziesz bez krawata i ju┼╝ masz po legitymacji "
Teraz po Rzeszowie jezdzi nas 2 , kiedy┼Ť pytam si─Ö gostka czy bywa na tym forum ?
a on odpar┼é - "wiesz jak tak zagl─ůdam i czytam czasem te 'produkty' to mi odchodzi ochota ..." nie dr─ů┼╝y┼éem tematu dalej ...

Czytaj─ůc te posty i tematy prawdziwie mo┼╝na jasno dostrzec ze Sun przedstawia fajny poziom wiedzy w temacie i humoru ( chocia┼╝ gdzie┼Ť tam i drobne potkni─Öcia si─Ö zda┼╝aj─ů
- ale nie o to - ja bardziej do tego ze tez w postach admina bywaj─ů liter├│wki i inne drobiazgi ale jako┼Ť nikt tego nie poprawia tylko sobie to widnieje - czyli ┼╝e s─ů r├│wni i r├│wniejsi ... :-/ :shock:

prawie jak w naszym wspaniałym Polskim "ŻoNdzie" ;]

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Nigdy nie twierdzi┼éem, ┼╝e jestem wyroczni─ů w sprawie ortografii i jak ka┼╝demu zdarza mi si─Ö strzeli─ç byka. Jest jednak zasadnicza r├│┼╝nica mi─Ödzy wypadkiem przy pracy a jawnym drwieniem z zasad obowi─ůzuj─ůcych w j─Özyku polskim. Podpieranie si─Ö przy tym prawem do wolno┼Ťci jest w tym przypadku co najmniej nie na miejscu.

Krawat mo┼╝na nosi─ç ze snobizmu albo jako oznaka szacunku wobec innych os├│b. Wszystko zale┼╝y do tego jakie si─Ö otrzyma┼éo wychowanie i w jaki spos├│b owo wychowanie si─Ö wykorzystuje. Mo┼╝na te┼╝ spokojnie przej┼Ť─ç przez ┼╝ycie my┼Ťl─ůc, ┼╝e kufajka, moro i s┼éoma w butach zwi─Ökszaj─ů szanse na udany po┼é├│w.

Przypominam, ┼╝e na tym form nie ma obowi─ůzku pisania. Je┼╝eli stosowanie w praktyce zasad pisowni j─Özyka polskiego kogo┼Ť przerasta to niech nie pisze wcale albo za┼éo┼╝y w┼éasne forum gdzie takiego wymogu nie b─Ödzie.

Koledze z Rzeszowa proszę przekazać aby trwał dalej w swoim postanowieniu.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Jasne, u k a m i e n i u j m y wszystkich co mysla inaczej,-nie podoba sie to wypad-ciekawy pogl─ůd, ale chyba nie o to chodzi- ja m├│wi─Ö, wci─ůga─ç na forum ka┼╝dego bo jego wiedza lub niewiedza mo┼╝e czasem przynie┼Ť─ç ogromne korzy┼Ťci, a im nas wi─Öcej tym wi─Öcej piwka mozna wypi─ç w ciekawym gronie, a ogonki rzecz wa┼╝na , postawmy na plan drugi, zamiast odstrasza─ç , przyci─ůga─ç. I takie tam.....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Nikt tu jeszcze nikogo nie ukamienowa┼é! Twoja obecno┼Ť─ç tutaj jest dobrym przyk┼éadem panuj─ůcej u nas tolerancji, kt├│ra wszak┼╝e ma jednak swoje granice. Do tej pory jedynie dwie osoby skar┼╝─ů si─Ö na obowi─ůzek pisania po polsku, reszta jako┼Ť stara si─Ö i nie marudzi. Zatem jeste┼Ťcie panowie w zdecydowanej mniejszo┼Ťci i macie dwa wyj┼Ťcia: przystosowa─ç si─Ö albo przesta─ç pisa─ç. Wyb├│r jest prosty. Nie widz─Ö potrzeby prowadzenia dalszej dyskusji na ten temat.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Jest nas znaczna wi─Ökszo┼Ť─ç, tylko nikomu opr├│cz nas, nie chce chce sie zbawia─ç swiata!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

NA WIDELCU

Też mi się tak wydaje że jest więcej osób niż 2 którym nie bardzo to jest na rękę - a efekt jest tego taki że forum ( nie okłamujmy się ) ledwo zipie.
Same kiedy┼Ť bawi┼éem si─Ö w klubowiczostwo - tyle tylko ze byli┼Ťmy klubem off roadowym - trwali┼Ťmy 10 lat - ale rozpad┼éo si─Ö to wszystko a dlaczego ? a dlatego ze sens klubowiczostwa si─Ö zatraci┼é - klub przesta┼é by─ç towarzystwem charyzmatyk├│w - bo charyzm─Ö przykry┼éy jakie┼Ť chore idee - poprostu niekt├│rym ludziom przychodz─ů do g┼éowy g┼éupie pomys┼éy jak si─Ö im wydaje ┼╝e osi─ůgn─Öli jaki┼Ť poziom "kosmiczno-galaktyczny"
Niepotrzebnie staraj─ů si─Ö udoskonali─ç co┼Ť i pope┼éniony zostaje tzw. "przerost formy nad tre┼Ťci─ů".

ps. a 'gostki' si─Ö nie ujawniaj─ů z tym co my z Granatem poruszamy ,bo po co maj─ů sobie zniech─Öca─ç w┼éodarzy przeciwko sobie :-/ - a nu┼╝ si─Ö jeszcze czasem my┼Ťl─ů co┼Ť dowiedzie─ç wi─Öc lepiej siedzie─ç cichutko i si─Ö przygl─ůda─ç :shock:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Jo┼é, meeen, zaprawde prawde prawisz, przerost formy nad tre┼Ťci─ů zabija nasz─ů spontaniczno┼Ť─ç i rado┼Ť─ç z forumowego towarzystwa, idziemy na piwo:)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]