Dzisiaj jest 21 lipca 2018, 21:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Nawiew ciep┼éego powietrza
VIP
VIP

Witam, Mam pytanie odno┼Ťnie ustawienia nadmuchu ciep┼éego powietrza (libero v2 sdx 96'): przy ustawieniu g├│rnej wajhy na max ciep┼éego (prawe skrajne) i przy ustawieniu dolnego suwaka na nadmuch bezpo┼Ťrednio na mnie leci zupe┼énie lodowate powietrze (silnik rozgrzany). Przy ustawieniach g├│rnego suwaka tak jak poprzednio i przy innych nadmuchach (na nogi na szyb─Ö, do tylnego przedzia┼éu) wszystko jest ok. Tylko w tym jednym przypadku jak nadmuch jest skierowany z kratek na pulpicie leci zimne poiwietrze...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Re: Nawiew ciep┼éego powietrza
VIP
VIP

To znaczy ze wszystko jest ok. U mnie w V1 jest tak samo. Zreszt─ů w innych autach te┼╝ tak bywa np w BMW :-P

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Wielkie dzi─Öki i jeszcze jedno: czy te suwaki powinny by─ç pod┼Ťwietlane czy te┼╝ nie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

w v2 s─ů tylko 2 ustawienia ogrzewania

1 - leci na szybe
2 - leci na szybe i na nogi

w kazdym innym zino wieje :)

w v1 jest tak samo tyle ze tam niema grzania na szybe i na nogi

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

w moim bumbaraku suwaki nie s─ů pod┼Ťwietlane co te┼╝ dziwi┼éo ale w je┼╝dzie nieprzeszkadza

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

suwaki s─ů pod┼Ťwietlone - 2 ┼╝ar├│weczki zaraz za maskownic─ů z opisem - prawdopodobnie macie popalone w v2 cie┼╝ko sie dosta─ç przez radio trzeba ┼éap─ů :)

Natomiast z klawiszy pod┼Ťwietlony jest tylko od awaryjnych w v2
w v1 ka┼╝dy klawisz jest pod┼Ťwietlony.

Obrazek

odziwo tu jest jedna ┼╝ar├│weczka , ale manual od 96 rocznika , u mnie s─ů dwie :(

Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio zmieniony 21 lutego 2008, 21:49 przez SunRiver, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Wielkie dzi─Öki za wyczerpuj─ůce odpowiedzi ale zrodzi┼éo mi si─Ö (niestety nowe). Wczoraj w┼é─ůcza┼éem nawiew na ty┼é (ten po siedzeniem kierowcy na nogi do drugiego rz─Ödu siedze┼ä) i nagle mi si─Ö wy┼é─ůczy┼é. Nie pomaga┼éo powt├│rne w┼é─ůczanie/wy┼é─ůczanie prze┼é─ůcznika na ┼Ťrodku przy r─Öcznym hamulcu. Przejrza┼éem bezpieczniki: wszystko ok. Co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů i jak do tego si─Ö zabra─ç?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

Jeszcze tu niegrzebałem , ale mam taki ubaw u siebie ze jak nie działa ogrzewanie tylnej szyby (czasem mu sie zdarza - musze wtedy wylaczyć zapłon wlaczyć ogrzewanie szyby i wlaczyć zapłon zapala sie lampka od ogrzewania szyby) to niedarady wlaczyć ogrzewania tylnego .. natomiast jak zrobie jak opisalem czyli szyba grzeje to i nawiew tylny dziala :) Nie nie musze grzac szyba by chodzilo wystarczy ze reaguje na wlacznik czyli sie wlacza :)

Mysle ze sa na tym samym bezpieczniku i czasem przekaznik niezaskoczy to i nie dziala,
podobnie jest ze stopem i klaksonem sa na jednym bezpieczniku ale juz o tym pisalem :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

To sprawdz─Ö to jeszcze raz jak b─Ödzie troch─Ö cieplej to pogrzebi─Ö przy tym. Dzi─Öki.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

cjt7 pisze:
To sprawdz─Ö to jeszcze raz jak b─Ödzie troch─Ö cieplej to pogrzebi─Ö przy tym. Dzi─Öki.

je┼Ťli r├│wnocze┼Ťnie nie dzia┼éa ogrzewanie tylnej szyby, a m├│wimy o V2, to chyba wiem...
temat przerabia┼éem z samego pocz─ůtku posiadania Wagonika; szuka┼éem i kombinowa┼éem, a┼╝ natkn─ů┼éem si─Ö na analogiczny problem i jego rozwi─ůzanie na czeskim forum;
po trudach tłumaczenia w końcu doszedłem o co chodzi, a zatem:
1. zdj─ů─ç os┼éon─Ö po stronie pasa┼╝era pod schowkiem oraz wymontowa─ç sam schowek (kt├│ry, nota bene, nie zas┼éuguje na t─Ö szlachetn─ů nazw─Ö - pomie┼Ťci paczk─Ö prezerwatyw i ze dwie mapy :lol: )
2. odnale┼║─ç skrzynk─Ö plastikow─ů przymocowan─ů po prawej stronie ods┼éoni─Ötej otch┼éani, do kt├│rej to skrzynki wchodzi wtyk z paroma kabelkami - nie pami─Ötam iloma...
3. odkr─Öci─ç mocowanie skrzyneczki (mo┼╝e by─ç czarna lub bia┼éa), wyj─ů─ç wtyk
4. delikatnie zdj─ů─ç plastikow─ů obudow─Ö
5. wydoby─ç ebonitow─ů p┼éytk─Ö, obr├│ci─ç i baaaaardzo dok┼éadnie przyjrze─ç si─Ö lutowaniom
6. stwierdzić delikatne pęknięcia wokół lutów
7. przelutowa─ç delikatnie podejrzane elementy
8. zmontowa─ç wszystko do kupy
9. cieszy─ç si─Ö ogrzewaniem szyby i dzia┼éaj─ůcym wentylatorem
10. zajrze─ç do portfela i z czystym sumieniem przepi─ç par─Öset z┼éotych, kt├│re oszcz─Ödzili┼Ťmy - wizyta w autoryzowanym serwisie na bank zako┼äczy┼éaby si─Ö wymian─ů ca┼éego "magicznego pude┼éeczka" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mam nadziej─Ö, ┼╝e si─Ö uda i b─Ödzie to to samo co u mnie
pozdrawiam // Bartel

Ostatnio zmieniony 3 stycznia 2016, 10:02 przez Bartel, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Kurcze rzeczywi┼Ťcie temat zg┼é─Öbi┼ée┼Ť.Tak u mnie jest V2. Wczoraj nie wyrobi┼éem si─Ö ale dzisiaj przy tym usi─ůd─Ö - nie wiem czy dzia┼éa ogrzewanie przedniej szyby (jest do tego jaka┼Ť kontrolka?). Wczoraj jedynie odnalaz┼éem ┼╝ar├│wk─Ö o┼Ťwietlaj─ůc─ů suwaki do ogrzewania i pewnie dzi┼Ť j─ů nab─Öd─Ö.
A propos Bartel twojej lokalizacji - w zesz┼é─ů sobot─Ö by┼éem w Rzeszowie bo ogl─ůda┼éem jednego bia┼éego liberatorka v2 na sprzeda┼╝, ale by┼é w kiepskim stanie tak, ┼╝e sobie darowa┼éem.

[ Dodano: 20 Luty 2008, 09:39 ]
SunRiver pisze:
suwaki s─ů pod┼Ťwietlone - 2 ┼╝ar├│weczki zaraz za maskownic─ů z opisem - prawdopodobnie macie popalone w v2 cie┼╝ko sie dosta─ç przez radio trzeba ┼éap─ů :)
....

Znalaz┼éem tylko jedn─ů ┼╝ar├│wk─Ö :cry:. Ale dost─Öp jest ca┼ékiem dobry :->

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

hehe :) w mnie s─ů 2 jedna oswietla jedno polowe a druga druga :) a ┼éapska jak 2 m┼éotki to i dosta─ç sie ciezko :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Bartel pisze:
je┼Ťli r├│wnocze┼Ťnie nie dzia┼éa ogrzewanie tylnej szyby, a m├│wimy o V2, to chyba wiem...
.......
10. zajrze─ç do portfela i z czystym sumieniem przepi─ç par─Öset z┼éotych, kt├│re oszcz─Ödzili┼Ťmy - wizyta w autoryzowanym serwisie na bank zako┼äczy┼éaby si─Ö wymian─ů ca┼éego "magicznego pude┼éeczka" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mam nadziej─Ö, ┼╝e si─Ö uda i b─Ödzie to to samo co u mnie
pozdrawiam // Bartel

Bartel jeste┼Ť WIELKI :shock:. Wed┼éug twoich wskaz├│wek rozbebeszy┼éem to wszystko (opr├│cz dolnej atrapy - nie by┼éo to potrzebne) i w sumie troch─Ö niedowierzaj─ůc dosta┼éem si─Ö o tego magicznego pude┼éka (my┼Ťla┼éem ┼╝e jest nierozbieralne ale pog┼é├│wkowa┼éem i rzeczywi┼Ťcie daje si─Ö do niego dosta─ç od strony p┼éytki mieszcz─ůcej w sobie gniazdo. Potem wysun─ů┼éem t─Ö elekroniczn─ů p┼éytk─Ö, ogl─ůdam - no n├│wka nic nie ruszone. Pod┼é─ůczy┼éem jeszcze raz, sprawdzam, s┼éycha─ç, ┼╝e przeka┼║nik si─Ö za┼é─ůcza, ogl─ůdam jeszcze raz punkty lutownicze niby wszystko ok (ale kto┼Ť m─ůdrzejszy powiedzia┼é przelutowa─ç to przelutowa─ç :mrgreen: ) Ogl─ůda┼éem dok┼éadnie puntky lutownicze przeka┼║nik├│w bo te mi si─Ö wyda┼éy podejrzane i tylko te przelutowa┼éem porz─ůdnie. Z niedowierzaniem (wiadomo "niewierny Tomasz" :lol: ) pod┼é─ůczam spowrotem "na dziko" i ..... wszystko dzia┼éa jak nale┼╝y: wentylator z ty┼éu kr─Öci, przy w┼é─ůczaniu ogrzewania tylnej szyby w┼é─ůcza si─Ö lampka na panelu no jednym s┼éowem super. Jeszcze raz wielkie dzi─Öki Bartel. Tylko dwie uwagi do twoich punkt├│w: po pierwsze dolnej atrapy nie trzeba by┼éo zdejmowa─ç, gdy┼╝ to bia┼ée pude┼éko z elektronik─ů by┼éo na wysoko┼Ťci g├│rnej pokrywy schowka; i po drugie zaoszcz─Ödzone pieni─ůdze (mam nadziej─Ö) przepijemy razem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

SunRiver pisze:
hehe :) w mnie s─ů 2 jedna oswietla jedno polowe a druga druga :) a ┼éapska jak 2 m┼éotki to i dosta─ç sie ciezko :)

A widzisz to si─Ö r├│znimy bo u mnie ┼éapki jak u pianisty :-P . Mia┼éem wczoraj t─Ö ┼╝ar├│wk─Ö kupi─ç ale w jednym sklepie chcieli ┼╝ebym wzi─ů┼é ca┼ée pude┼éko 10szt (na choler─Ö mi 10 :evil: ) a na stacji mieli ale 24V (sk─ůd oni to wytrzasneli). A i w przedziale pasa┼╝erskim za┼éo┼╝y┼éem t─Ö cylindryczn─ů ┼╝ar├│wk─Ö tylko 10W ( a nie 8W jak w oryginale) ale lampa si─Ö nie grzeje tak ┼╝e zostawi─Ö j─ů.

[ Dodano: 21 Luty 2008, 09:30 ]
Przy okazji tylnego nawiewu wyj─ů┼éem t─Ö kratk─Ö od wentylatora pod siedzieniem kierowcy i troch─Ö si─Ö przerazi┼éem bo os┼éona (ta pionowa) tej dmuchawy w dolnej cz─Ö┼Ťci by┼éa kompletnie przerdzewia┼éa (palec wszed┼é jak w mas┼éo). Czy to jest normalne, ┼╝e ta dolna cz─Ö┼Ť─ç tej pionowej os┼éony rdzewieje na pot─Öge a mniej wi─Öcej od po┼éowy jest jak n├│wka? Jak to naprawi─ç? My┼Ťla┼éem o ┼╝ywicy epoksydowej b─ůdz wyci─Öciu z aluminium jakiego┼Ť podobnego kszta┼étu i wklei─ç lub przynitowa─ç to.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

hmmm napraw jak ci odpowiada , to co ma styczno┼Ť─ç z podwoziem zawsze rdzewieje - zerknij pod akumulator czy jeszcze masz cala puszke na niego :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Wiesz z t─ů p┼éytk─ů zas┼éaniaj─ůca wentylator jest o tyle dziwne ┼╝e wszystko dooko┼éa jest w porz─ůdku nawet pozioma blacha dochodz─ůca do kratki - tylko to jedno miejsce jest przerdzewia┼ée. Co do akumulatora: otwiera┼éem komor─Ö gdzie siedzi akumulator (wszystko do┼Ť─ç brudne) ale samego akumulatora nie wyci─ůga┼éem...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]