Dzisiaj jest 18 sierpnia 2018, 00:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Uklad ch┼éodzenia
Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

Zobacz tye┼╝ czy niemasz czasem zafajdanego olejem filtra powietrza i czy na trujniku odmy nie leci olej do miksera (dolotu) wtedy tez niebedzie wolnych obrot├│w ,

jeslki masz tam olej to trzeba bedzie zrobic jak u mnie za┼éozyc podci┼Ťnienie osobno , a odme przez filterek po┼é─ůczy─ç z powietrzem mam tez zamiar da─ç jeszcze jeden filterek na podci┼Ťnienie

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

..poniewa┼╝ jednak jest to ksi─ů┼╝kowy przyk┼éad dla Lambdy to kupi┼éem na wszelki wypadek now─ů i zaraz zobacz─Ö co jest grane...

[ Dodano: 13 Czerwiec 2009, 17:38 ]
..niestety sonda nowa nie pomog┼éa.Filtr mam suchy ,nie za bardzo podoba mi si─Ö termostat ,ale jakich┼Ť ewidentnych wad nie widz─Ö.Odpi─ů┼éem czujnik temp cieczy - objawy te same.Zastanawiam si─Ö jeszcze co to za wtyczka z prawej strony czujnika temperatury ,jakby pod termostatem....?Doprowadz─Ö t─Ö sytuacj─Ö do porz─ůdku i odpadam - za du┼╝o niepewno┼Ťci ,a ja potrzebuj─Ö czego┼Ť naprawd─Ö niezawodnego.Pozdrowionka.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

wiesz jak wszystkie niedopatrzenia wyprostujesz to jest to niezawodne wozidełko

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Owszem - ostatnio zrobi┼éem par─Ö razy tras─Ö Krak├│w - Warszawa i ┼╝├│┼éw szed┼é jak burza.Wszystko zacz─Ö┼éo si─Ö od zsuni─Öcia si─Ö tego cholernego w─Ö┼╝yka od wody.Ja mam kilka pojazd├│w japo┼äskich dwuko┼éowych i wiem ,┼╝e je┼Ťli si─Ö obchodzi z tym po ludzku ,to nie ma problem├│w.Mnie do┼éuje jednak ,┼╝e ch─Ötnie bym pojecha┼é gdzie┼Ť to podpi─ů─ç na komputer,┼╝eby sobie b┼é─ůd zdiagnozowa─ç - ale nie ma gdzie....Zastanawiam si─Ö czy gdybym zrobi┼é jaki┼Ť b┼é─ůd na rozrz─ůdzie mog┼éoby si─Ö dzia─ç to co teraz..Wyczyta┼éem te┼╝ ,┼╝e cz─Östo za co┼Ť takiego odpowiada czujnik po┼é. wa┼éu korbowego - tylko co to ma wsp├│lnego z temperatur─ů?Czy jest jeszcze jaki┼Ť czujnik ,kt├│ry m├│g┼ébym wymieni─ç?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

wiesz jak masz fundusz to łatwo mozesz na aledrogo zakupić diagnostyka
np ten http://www.allegro.pl/item652294380_kom ... promo.html

mia┼éem mo┼╝liwo┼Ť─ç u┼╝ywania i dzia┼é─ů z naszym musia┼éem tylko lekko gniazdo przerobi─ç , ale jest to opisane w manualu elektrycznym

Czujnik├│w jest sporo w naszym autku i lubi czasem cosik zaszwankowa─ç g┼é├│wnie poprzez niedba┼éo┼Ť─ç poprzednich w┼éa┼Ťcicieli , u mnie mia┼éo miejsce podobne zjawisko opisane przez Szarego , ale okaza┼éo sie ze nawali┼é czujnik oleju

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Choinka ,znam kolesi ,kt├│rzy to sprzedaj─ů- kiedy┼Ť jak mia┼éem problem z wtyczk─ů ┼é─ůcz─ůc─ů kabelki z aparatu zap┼éonowego (oczywi┼Ťcie si─Ö o tym p├│┼║niej przekona┼éem) pojecha┼éem do nich ,ale rozdziawili ino g─Öbusie ,chocia┼╝ byli mili.Podskocz─Ö tam i ka┼╝─Ö to podpi─ů─ç - jak b─Ödzie chodzi─ç - to kupi─Ö - tylko gdzie owej wtyczki diagnostycznej mam szuka─ç i co masz na my┼Ťli ,┼╝e jest opisane w manualu elektrycznym -tym do┼é─ůczonym do tego urz─ůdzenia czy manualu Libero?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

oczywi┼Ťcie liber :) jest tam te┼╝ pokazane gdzie szuka─ç wtyczki w kabinie , pe┼ény manual "Electric Reference Subaru Libero 94<" jest do pobrania w strefie VIP

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Ju┼╝ sprawa zdiagnozowana ,wi─Öc je┼Ťli przydarzy si─Ö komu┼Ť taka sytuacja ,┼╝e po nagrzaniu silnik b─Ödzie si─Ö d┼éawi┼é i wy┼Ťwietli si─Ö "check engine" to proponuj─Ö wypi─ů─ç wtyczk─Ö z czujnika temperatury (tzw.wy┼é─ůcznika wentylatora) - wtedy wentylator chodzi wprawdzie na okr─ůg┼éo ,ale od razu widzimy czy to przypadkiem nie ├│w czujnik (nr oryginalny 22630KA090).
Cena netto w Subaru 125,33 ,ale trzeba 2 tygodnie czeka─ç(sic!).Zdecydowa┼éem zainwestowa─ç r├│wnie┼╝ w oryginalne kable wysokiego napi─Öcia (ok.120 - 130z┼é) - uwa┼╝am ,┼╝e warto ,bo ┼╝aden z zamiennik├│w nie zbli┼╝a si─Ö w/g mnie do jako┼Ťci orygina┼éu..

[ Dodano: 24 Czerwiec 2009, 23:36 ]
..i przyszed┼é nowy czujnik ,zak┼éadam go i ...to samo!R─Öce mi opad┼éy i szcz─Öka do ziemi..ju┼╝ mia┼éem wzi─ů─ç m┼éot i waln─ů─ç par─Ö razy ,ale odpi─ů┼éem kabelek ,kt├│ry idzie od czujnika znajduj─ůcego si─Ö na osi przepustnicy przep┼éywomierza i ...objawy ust─ůpi┼éy....
Zerkn─ů┼éem do ┼Ťrodka tego czujnika ,ale tam s─ů tylko trzy blaszki z platynkami i wygl─ůdaj─ů na dobre ,wi─Öc za┼éo┼╝y┼éem czujnik z powrotem i tylko przekr─Öci┼éem troch─Ö w prawo i jak na razie nic negatywnego si─Ö nie dzieje.Czy kto┼Ť mo┼╝e mi wyja┼Ťni─ç co mog┼éo si─Ö dzia─ç z┼éego i jaki to ma zwi─ůzek z temperatur─ů?Czy jest jaki┼Ť patent na w┼éa┼Ťciwe ustawienie tego czujnika?I co si─Ö konkretnie dzieje kiedy ┼é─ůczy blaszka g├│rna lub dolna?
Zam├│wi┼éem sobie gumow─ů uszczelk─Ö pod os┼éon─Ö paska rozrz─ůdu - cena netto w Subaru 29z┼é czyli brutto +22% (numer oryg.13587KA000).Jakby kto┼Ť chcia┼é ,to mog─Ö zam├│wi─ç wi─Öcej...AVE!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: wymiana p┼éynu ch┼éodniczego?
Nowicjusz
Nowicjusz

witam stoj─Ö w┼éa┼Ťnie przed tematem wymiany p┼éynu ch┼éodniczego.
przeczyta┼éem co o tym piszecie i przyznam si─Ö ,ze do ko┼äca nie kumam co dalej po wylaniu p┼éynu z ch┼éodnicy . czy la─ç do wlewu na tylniej klapie czy do tajemniczego wlewu w silniku , a przede wszystkim jaki p┼éyn tam powinien si─Ö znale┼║─ç . mam gor─ůca pro┼Ťb─Ö o pomoc bo w uk┼éadzie mam troszk─Ö wody a przymrozki si─Ö zacz─Ö┼éy z g├│ry wielkie dzieki.
pozdro p.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

No sprawa prosta panowie :)

Hernik : To małe ustrosjstwo to bimetaliczny czujnik od ssania i temperatury powietrza

Pudzian : spuszczasz do zera zalewsz do pełna przez wlew na klapie i do pełna w zbiorniku - ja cały czas mam płyn zimowy BORYGO ECO zielone

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: ok walke czas rozpocz─ů─ç
Nowicjusz
Nowicjusz

wielkie dzi─Öki za porady , czas ju┼╝ podwin─ů─ç r─Ökawki :)
pozdro dla wszystkich liberomaniak├│w
p.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Problem z odpalaniem na zimno
Ogl─ůdacz
Ogl─ůdacz

Zaraz... Zaraz... troche mnie natchn─ů ten bimetaliczny czujnik (co kolwiek to trudne s┼éowo oznacza :) )
Jak gdzies kiedys pisalem , mam kosmiczne problemy z uruchamianiem na zimno.
Wyglada to tak jak bym nie mial ssania albo jak by to ssanie zacielo sie w jakiejs dziwnej pozycji.
Motorek na jalowym ma jakos jak by za duze obroty, a na zimno nie daje rady sie "zaci─ůgn─ů─ç" benzyn─ů.
To cos co jest na przepustnicy w V2 to jest przepływonierz , miernik polozenia przepusnicy ,
czyjnik temp powietrza czy co ? a moze jaki kombajn ?
No ew. czy ktos wie jak to dokladnie dziala bo słowo bimetal niczego mi ne mowi
poza tym ze cos jest wykonane z wiecej niz jednego stopu metalu :)
Moze to jakis termobimetal i cos sie ma tam stykac jak jest zimno , kurcze sam nie wiem ...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

dokładnie bimetal reaguje na zmiane temperatury im zimniej tym dłużej dociska do styku
a im cieplej tym dalej sie oidsuwa uniemo┼╝liwiaj─ůc tym samym w┼éaczenie ssania

w naszym aucie przepływomierza nie ma bo i do czego ??

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Moderator
Moderator

Niestety i mnie dopad┼é nieszcz─Ösny problem z pomp─ů wody... :cry: Ucieka mi p┼éyn ewidentnie spod k├│┼éka pasowego wi─Öc obstawiam na pomp─Ö wody.
Czy kto┼Ť w jakim┼Ť ostatnim czasie to robi┼é? Jak z cz─Ö┼Ťciami i jaki to koszt?
I przy okazji- jaki jest koszt cz─Ö┼Ťci do wymiany rozrz─ůdu? Bo my┼Ťl─Ö, ┼╝e warto by to od razu zrobi─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Liberatorus Maximus
Liberatorus Maximus

Jeszcze nie robiłem ale rozbierałem.
Zestaw naprawczy pompy wody kupisz w Iparts za 99 a pasek rozrz─ůdu za 44.
Do tego trzeba dokupi─ç simmering - wymiary kto┼Ť podawa┼é na forum.
Rozrz─ůd ustawisz na znakach.
Pozdrawiam!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]