Dzisiaj jest 12 grudnia 2018, 14:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Uklad ch┼éodzenia
VIP
VIP

Witam Wszystkich!
Dawno nie pisałem ,bo mnie praca pochłaniała ,ale przyszła niestety pora - wyciekł mi płyn
z uk┼éadu ch┼éodzenia...Zlokalizowa┼éem wyciek i okaza┼éo si─Ö ,┼╝e wycieka bezpo┼Ťrednio z pompy wody - do┼éem z jakiego┼Ť dziwnego otworu bezpo┼Ťrednio nad doln─ů z─Öbatk─ů ko┼éa rozrz─ůdu.
Czy wiecie mo┼╝e co to za otw├│r (nie widz─Ö tam gwintu) i jaka jest jego funkcja (w instrukcji tego nie znalaz┼éem) - jest to paskudna sprawa ,bo gumowa uszczelka od dekla chroni─ůcego rozrz─ůd znacznie si─Ö rozci─ůgn─Ö┼éa pod wp┼éywem p┼éynu ch┼éodz─ůcego.Otw├│r ma regularny kszta┼ét i ok.4-5mm ┼Ťrednicy - mo┼╝e co┼Ť mi si─Ö tam urwa┼éo?Dzi─Öki za pomoc i pozdrawiam! ;-)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

u mnie tak┼╝e jest ten otworek i mia┼éem to samo masz do wymiany uszczelk─Ö pompy wody otworek wed┼éug mnie to zostawili po to by p┼éyn przy trza┼Ťni─Öciu pompki mia┼é uj┼Ťcie na zewn─ůtrz je┼Ťli si─Ö myl─Ö to z pewno┼Ťci─ů sun poprawi ;-)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

dok┼éadnie jest to taki upust kt├│rym p┼éyn ch┼éodniczy uchodzi gdy pu┼Ťci teflonowy ┼Ťlizgaczo-uszczelniacz pod wirnikiem pompy wody , co uniemo┼╝liwia przedostanie sie p┼éynu do silnika , zazwyczaj tam siedzi taki gumowy koreczek , kt├│ry wypada po rozszczelnieniu pompy :)

Pozostaje Ci naby─ç zestaw naprawczy pompy wody
czyli usczelka pokrywy pompy, wirnik i kompletny uszczelniacz teflonowy
koszt to jakie┼Ť 160 pln, wymiana ok 30-45min

do wymiany musisz zdj─ůc prawe tylne ko┼éo rozrz─ůdu nie musisz demontowa─ç opisywa┼éem wymian─Ö pompy juz na forum

pozdrawiam

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Aha - no to wszystko jasne!Dzi─Öki!Przy okazji chyba rozrz─ůd warto wymieni─ç...Ciekawe tylko czy ta uszczelka spod pokrywy rozrz─ůdu skurczy si─Ö z powrotem do w┼éa┼Ťciwych rozmiar├│w?Pozdrowionka!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Młodszy Liberatorus
Młodszy Liberatorus

Zdj─Öcie pogl─ůdowe ;-)

SunRiver - czy nie dostanie gdzie┼Ť samego uszczelniacza?

Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

uszczelniacz jest zawsze w komplecie z wirnikiem , bowiem nie jeste┼Ť wstanie zapewnic szczelno┼Ťci uk┼éadu na starym wirniku z powodu mikrouszkodze┼ä przy wyjmowaniu uszczelniacza. Poprostu wymiana samego uszczelniacza i uszczelki pokrywy moze prowadzi─ç do braku szczelno┼Ťci i w efekcie po wymienie za┼Ť pojawi sie wyciek.

tu masz opis wymiany pompy wody w moim byłym v1

http://www.subarulibero.org/phpbb/viewtopic.php?t=37
tu masz partsy z SUBARU
http://www.subarulibero.org/phpbb/viewtopic.php?t=469
a tu to co polecam wymienic
czyli cały zestaw naprawczy

http://www.subarulibero.org/phpbb/viewtopic.php?t=31

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

u mnie rozrz─ůd poszed┼é zaraz po naprawie pompy tak ┼╝e i to warto wymieni─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Niestety gumowa uszczelka spod pokrywy rozrz─ůdu nie powr├│ci┼éa do stanu pierwotnego - wi─Öc wygl─ůda na to ,i┼╝ usilnie takowej poszukuj─Ö...i jeszcze pytanie czy ten otworek z kt├│rego si─Ö aktualnie leje mam czym┼Ť zatka─ç po wymianie pompy?Ponownie dzi─Öki za reakcj─Ö!
Ca┼éa ta sytuacja wynika z przeoczenia jednego drobiazgu - rok temu robi┼éem gruntowny remont rur z instalacji ch┼éodzenia i powierzy┼éem firmie 'Rosiek" z Krakowa (naprawiaj─ůcej ch┼éodnice) dospawanie nowego kro─çca do jednej z rur ,bo by┼é zardzewia┼é.Panowie zrobili ,a ja g┼éupi nie zwr├│ci┼éem uwagi ,┼╝e ├│w element nie posiada charakterystycznego zgrubienia - by opaska pewnie zabezpiecza┼éa w─Ö┼╝yk przed zsuni─Öciem...Po roku w─Ö┼╝yk wraz z opask─ů w ko┼äcu si─Ö zsun─ů┼é ,p┼éyn ch┼éodz─ůcy (Valvoline Max Life) wyciek┼é ,pomp─Ö szlag trafi┼é ,uszczelk─Ö
spod dekla rozrz─ůdu r├│wnie┼╝ i nie wiem co jeszcze...Wnioski:nigdy nie wierz fachowcom (i kobiecie pono─ç) oraz wniosek drugi: nie ma nieistotnych szczeg├│┼é├│w (przynajmniej w motoryzacji japo┼äskiej).Amen.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

Niestety tak bywa :( jak nie usmarzy┼ée┼Ť g┼éowicy to jeszcze bedziesz mia┼é spoko , a jak nie to sie odezwie uszczelka g┼éowicy po naprawie ch┼éodzenia

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Witam!
Wczoraj w ko┼äcu przysz┼éy cz─Ö┼Ťci i zrobi┼éem pomp─Ö wody i rozrz─ůd - oczywi┼Ťcie cieszy┼éem si─Ö tylko chwil─Ö - tzn. tylko na czas zagrzania silnika w gara┼╝u na wolnych obrotach...Niestety po wyje┼║dzie okaza┼éo si─Ö ,┼╝e po dodaniu gazu silnik zrobi┼é buuuuu,i ze strasznym szarpaniem uda┼éo mi si─Ö wr├│ci─ç (wolne obroty ok)- oczywi┼Ťcie wszystkiemu towarzyszy┼éa s┼éynna lampka "check engine".Ju┼╝ troch─Ö ┼éapi─Ö deprech─Ö - czy mog┼éem ┼║le rozrz─ůd za┼éo┼╝y─ç -czy "check engine" by to pokaza┼é czy mo┼╝e uszczelka pod g┼éowic─ů (ale wtedy by jaki┼Ť dym podejrzany lecia┼é bia┼éy i chyba by┼éby problem z temperatur─ů) ,a mo┼╝e przy zak┼éadaniu pokrywy rozrz─ůdu jaki┼Ť w─Ö┼╝yk b─ůd┼║ kabelek ruszy┼éem...?Zastanawiam si─Ö czy jest ┼Ťcis┼éa lista sytuacji w kt├│rej
w┼é─ůcza si─Ö "check engine" i co by mog┼éo spowodowa─ç takie objawy...Beznadziejna sytuacja ,bo stoj─Ö ju┼╝ 2 tydzie┼ä..Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

1 zle ustawiony rozrz─ůd to jedno , m├│g┼é ci spa┼Ť─ç w─Ö┼╝yk od EGR ,
mo┼╝liwe, ┼╝e uszkodzi┼ée┼Ť sond─Ö lambda , urwana masa , p─Ök┼é talerzyk pod wirnikiem pompy, za bardzo napi─ů┼ée┼Ť pasek rozrz─ůdu ....

hmmm trudna sprawa, sprawdź co wyżej, sprawdź zawory i spróbuj znowu ... popatrz czy czasem nie masz wycieków na uszczelce głowicy od dołu nad kolektorem wydechowym , w okolicy aparatu zapłonowego, odpowietrz układ chłodzenia

Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio zmieniony 1 stycznia 1970, 02:00 przez SunRiver, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Dzisiaj sprawdzi┼éem - samoch├│d na zimno je┼║dzi normalnie ,kiedy jednak si─Ö nagrzeje zaczyna si─Ö to dzia─ç tzn. przy dodawaniu gazu "check engine" plus szarpanie.Wyciek├│w ┼╝adnych nie widz─Ö ,mam nadziej─Ö ,┼╝e nie post─ůpi┼éem ┼║le zatykaj─ůc ten otw├│r z kt├│rego mi si─Ö wylewa┼é p┼éyn z pompy przed napraw─ů.Jakbym rozrz─ůd przestawi┼é to chyba by to by┼éo widoczne od razu...Stawiam na razie na odpowietrzenie uk┼éadu - co jutro spr├│buj─Ö zrobi─ç.Jak zawsze dzi─Öki za porady!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

sprawd┼╝ po┼é─ůczenie sygna┼éu z sady lambda , oczy┼Ť─ç mas─Ö g┼é├│wna jest na bloku silnika zaraz obok alternatora , sprawd┼╝ polaczenia wtyczek EGR oraz zawor├│w paliwowych (niebieski na mikserze) przeczy┼Ť─ç wtyczke na aparacie zap┼éonowym , zobacz kable od czujnika temperatury i ci┼Ťnienia oleju dodatkowo sprawd┼║ ┼Ťwiece i ewentualnie zmien lub wyczy┼Ť─ç - sprawd┼║ tez ustawienie zap┼éonu jesli masz 0.0 ustaw na +5st po zmainie rozrz─ůdu moze si─Ö tak dzia─ç gdy nie jest wyr├│wnany poziom ci┼Ťnie┼ä ukladu podci┼Ťnieniowego , niewiem co demontowa┼ée┼Ť , ale sprawd┼║ te┼╝ czy cxi jaki┼Ť w─Ö┼╝yk nie spad┼é

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

VIP
VIP

Wczoraj dokona┼éem porz─ůdnego odpowietrzenia i sprawdzi┼éem po┼é─ůczenie sondy Lambda - nadal to samo - w momencie osi─ůgni─Öcia stanu temperatury (po┼éowa skali) zaczyna si─Ö zabawa.Poniewa┼╝ ewidentnie jest to zwi─ůzane z temperatur─ů zam├│wi┼éem czujnik temp.
i termostat.Zastanawiam si─Ö czy czujnik m├│g┼é pa┼Ť─ç wtedy ,gdy mi si─Ö woda wyla┼éa z uk┼éadu...
Stawiam na to ,bo nic wi─Öcej opr├│cz dekla pompy i os┼éony rozrz─ůdu nie rozbiera┼éem (nie rozpina┼éem ┼╝adnych kabli czy w─Ö┼╝yk├│w),masy mam ┼Ťwie┼╝o zrobione na nierdzewkach.Czy ten czujnik w V2 jest ┼éatwo dost─Öpny?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Administrator
Administrator
Awatar u┼╝ytkownika

tak jest po lewej stronie głowicy zaraz nad aparatem zapłonowym zarówno czujnik temperatury jak i termostat , dostep jest idealny

Obrazek Obrazek Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]