Dzisiaj jest 18 listopada 2018, 23:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: rozd─Ťlova─Ź
VIP
VIP

p┼Öevzato z ─Źesk├ęho f├│ra napsal Lubom├şr slovensk├Ż majitel libera

Ako na rozdelova─Ź E10
I stalo sa mi, ┼że som na┼íiel v hlave rozdelova─Źa jemn├Ż pr├í┼íok. Liberko do┼ílo uplne bez probl├ęmov, ale nejak├ę piliny tam predsa nemaj├║ ─Źo h─żada┼ą, nie? A vydesil ma aj Zdenek, zh├í┼łal rozdelova─Ź, ktor├Ż mu havaroval. A jeden havarovan├Ż u┼ż m├ím doma...
Tak ideme dovn├║tra , demont├í┼ż je jednoduch├í, p├ír skrutiek. A hele: klad├şvka odstrediv├ęho regul├ítora dr├║ o obvod domku, a str├║haj├║ tie jemn├ę piliny.

Obrazek

Rozoberiem aj odstrediv├Ż regul├ítor, a: klad├şvka maj├║ extr├ęmne velk├║ v├┤lu na ─Źapoch. Boli tam kedysi nejak├ę puzdr├í, na┼íiel som do U vydrat├Ż zbytok nejak├ęho asi pertinaxu.
Probl├ęm n├íhrady puzdra s rozmermi f├ş 7/5 x 4 mm som rie┼íil takto: (nemal som dostupn├Ż s├║struh)
Obrazek

Obrazek

Z meden├ęho dr├ítu som na drieku vrt├íku sto─Źil ┼ípir├ílku, z├ívity zvonku spojil c├şnom a opracoval na potrebn├Ż priemer, narezal na d─║┼żku a vlisoval do otvoru klad├şvka. Puzdr├í som v otvore poistil roztemovan├şm, namazal a poskladal. A tak som odstr├ínil „d├şry „ v karbur├ítore, lebo znovu prestal motor ├şs┼ą za plynom, ako som zistil, tentokr├ít to mal na svedom├ş in├Ż priebeh regul├ície predstihu. Rozdelova─Ź m├í dnes za sebou s├şce len viac ako jednu vyjazden├║ n├ídr┼ż, ale Liberko je znovu ┼żiv├ę jak zamlada.
Tento sp├┤sob v├Żroby puzdra m├í v├Żhodu, ┼że vn├║tri otvoru sa zachov├í mazacia ┼ípir├íla.
P.S. nem├í niekto sk├║senosti, ako da┼ą na E10tkov├Ż motor rozdelova─Ź z E12? T├║ ─Źarovn├║ modr├║ krabi─Źku na riadenie predstihu m├ím, ale dr├ítovanie a ─Ćal┼íie potrebn├ę veci ako sn├şmanie ot├í─Źok, podtlaku alebo nie─Źo podobn├ę – nepozn├ím ako to m├í by┼ą. Lebo rozdelova─Ź z E12 m├ím, nem├í odstrediv├Ż regul├ítor.
A je to.
Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]