Dzisiaj jest 23 lipca 2018, 13:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Pierwszy podr─Öcznik jazdy off-road
Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Czy faktycznie jest pierwszym podr─Öcznikiem traktuj─ůcym o je┼╝d┼╝eniu w terenie to bym mocno polemizowa┼é ale nie to jest najwa┼╝niejsze. Poradnik nazywa si─Ö "Auto w terenie" (link). i jest do kupienia w empikach (ale nie wszystkich, bo np. w Koninie nie maj─ů) lub na alledrogo.

W ┼éapie jeszcze nie mia┼éem ale ci co zagl─ůdali do ┼Ťrodka twierdz─ů, ┼╝e warto zakupi─ç. Makaron przypomina kilka "patent├│w" ju┼╝ dzi┼Ť zapomnianych a wartych poznania i stosowania.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!
2. Ci─ůgle ni mom chenci do roboty!
3. Jak mam czas to le┼╝─Ö i odpoczywam, jak nie mam czasu to tylko le┼╝─Ö!
4. Z optymizmu już się wyleczyłem, z głupoty niestety jeszcze nie!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Re: Pierwszy podr─Öcznik jazdy off-road
NA WIDELCU

Hmmmm nie mialem tego w rekach , wiec ciezko powiedziec cokolwiek - przegladalem inne tego typu poradniki i uwazam ze moze one cos tam uswiadamiaja ale one sa na poziomie zerowki lub max klasy "komunijnej" ;]
dla kogos kto cale zycie spedzil na asfalcie moze cos wnisa w zycie - poza tym szkoda kasiory - prenumeruje takie pisemko jak Off road magazyn 4x4 - bodaj 1 pismo na polskim rynku o tematyce 4x4 - mam wszystkie numery z zerowym lacznie ( od roku 97 ) i tez oni wydaja raz na jakis czas takie poradniki i poziom jest podobny, czyli podstawy dla ludzi startujacych od zera ( a jesli ktos juz sie paral tym tematem to szkoda kasy )
( ps magazyn Off road ... tez powoli schodzi na pieski - dawniej to pisali konkrety a teraz to sa artykuly 90% On road 10 % off road - swiat sie stacza na SUVy i inne plastiki miejskie :evil: :-/ )

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Ja r├│wnie┼╝ posiadam spory zbiorek "OFF-ROAD.PL" (poza zerowym w┼éa┼Ťnie) i twierdz─Ö, ┼╝e gazeta zesz┼éa na psy ju┼╝ dawno. Kupuj─Ö wy┼é─ůcznie z przyzwyczajenia. :evil:
Mam te┼╝ ich "Akademi─Ö" i uwa┼╝am, ze to dobry produkt. Ju┼╝ kilka razy uratowa┼é mnie przed nudnym wyk┼éadaniem podstaw kolegom, kt├│rzy chcieli si─Ö dowiedzie─ç co to jest snorkel albo jakie maj─ů ET. A tak dajesz w ┼éap─Ö ksi─ů┼╝k─Ö z dwoma p┼éytami i masz fajrant. :mrgreen: Nieco bardziej zaawansowanym posiadaczom aut terenowych przyda si─Ö tak┼╝e usystematyzowanie wiedzy i - to chyba nawet wa┼╝niejsze - odmitologizowanie obiegowych prawd kr─ů┼╝─ůcych w ┼Ťrodowisku i przyjmowanych bezkrytycznie (m.in. szko┼éa warszawsko-falenicka przejazdu przez wi─Öksze b┼éoto).
W przeciwie┼ästwie do Ciebie elementarz Makarona mam i przeczyta┼éem. Spodziewa┼éem si─Ö wprawdzie nieco innej zawarto┼Ťci ale i tak jest to dla mnie ciekawa pozycja. Autor ma ogromne do┼Ťwiadczenie praktyczne i podpowiada jak bezpiecznie je┼║dzi─ç w terenie. I to jest podstawowa funkcja takich wydawnictw. Reszt─Ö znajdziesz w terenie sam. :-P

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

NA WIDELCU

Co do magazynu "Off road" to kurde zgadzam sie ze zeszli na psy - tez kupuje w sumie glownie przez to bo sie zbiera - od poczatku prenumerowalem - zaczeli wydawac te szkoly jazdy sam nawet pisalem do nich ze zamiast sie sepic te 23 zeta mogli by jakos docenic staRych prenumeratorow - ale ni ch.ja :D - czasami jakas tam naklejke dodawali i tyle . I w sumie ta szkola cala mnie tak nastawila pesymistycznie do tego typu broszurek - z Tym pozyczaniem znajomym dobry patent :D ;]
Teraz juz nie prenumeruje od 2 lat tylko kupuje ale nie wiem czy czasem sobie nie odpuszcze .
Byl taki czas ze dodawali plakaty w srodku - nie wiem czy pasuje sie chwalic ale to nasza zasluga :D - bo czasami zapraszalismy tych redaktorkow na poczatku w nasze tereny na takie niby ujezdzanie -tego Konika, Surowca, czy 'cała' Dorotke S to znamy na realu - Razu pewnego przy integrze wieczorowej w Oleszycach zaproponowalismy ze moze by tak jakis plakat dodawali - cos jak robi Swiat motocykil np. a oni na to ze nie wiedza jaki ,bo jest grono plaskaczy i by cos chcieli i jest grono hardkorow i sa quadowcy i nie wiedza jak to pogodzic i zaczeli dodawac takie podwojne z jednej to a z 2 tamto ale po pewnym czasie coraz wiecej asfaltu az wreszcie przestali :]

Co zas sie jeszcze tyczy tego sprowadzania na wsplny jezyk - no fakt moze i dobrze jak czasem stary wyjadacz sie uswiadomi na koniec :D ale z tym problem tez jest bo "starych drzew sie nie przesadza" i jak chlop od zawsze mowil "lebiotka" tak tez bedzie mowi┼é - podobnie ma sie sprawa z "Dewasto" :D nie wypleni tego - no i pozatym malo ktory stary wyjadacz bedzie ogladal szkole jazdy dla pocztakujacych - no bo ma to za soba i wie lepiej :D:D takie ludzie s─ů ;)

sa + i sa - Moze kiedys sie skusze na te propozycje Twoja ;] ( jak juz bedzie dostepna w PDFie np :D )

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Junior Admin
Junior Admin
Awatar u┼╝ytkownika

Tu┼╝ po premierze makaronowego elementarza pojawi┼éo si─Ö info o wydaniu w niedalekiej przysz┼éo┼Ťci wersji na DVD. Domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie to elektroniczna wersja ksi─ů┼╝ki lecz pokaz stosowania w praktyce zasad opisanych w podr─Öczniku.

Pablo44, piszesz po polskiemu, a urz─Ödowym j─Özykiem forum jest polski. Ogonki s─ů obowi─ůzkowe.

1. Mam, bo mie─ç chc─Ö!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]